Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3552
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Siedem minut filmu dla małej ojczyzny

Czwartek, 21 stycznia 2010, 13:17
Aktualizacja: 13:34
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Siedem minut filmu dla małej ojczyzny
Fot. TEJO
Osiem kamer cyfrowych podarował dziś prezydent Jeleniej Góry szkołom, które biorą udział w projekcie „Moja Mała Ojczyzna”. Dotychczasowe działania młodzieży i nauczycieli podsumowano dziś w ratuszu. Nakreślono także plany na przyszłość.

W projekcie, który ma na celu rozbudzenie uczuć patriotycznych i promocję wiedzy o regionie jeleniogórskim, bierze udział osiem jeleniogórskich placówek oświaty, w tym Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych. Kazimiera Pitera, nauczycielka z ZSEiT, jest zarówno pomysłodawczynią, jak i koordynatorką działań, w których wspierającą rolę odgrywa Książnica Karkonoska.

K. Pitera – w obecności zaproszonych do ratusza dyrektorów szkół uczestniczących w projekcie „Moja Mała Ojczyzna” – przedstawiła dotychczasowy przebieg wydarzeń. Mówiła o licznych wycieczkach w ciekawe miejsca, rajdzie lingwistyczno-krajoznawczym, konkursach a także o spotkaniu z inspiratorką całości – pisarką i germanistką Małgorzatą Lutowską. – To jedna z jej książek natchnęła mnie do opracowania projektu – powiedziała Kazimiera Pitera.

Działania trwać będą i w tym roku, a jednym z najważniejszych punktów będą konkursy. Zespół Szkół Elektronicznych zaprosi uczniów do zmagań filmowych pod hasłem „W siedem minut o Ziemi Jeleniogórskiej”. – Aby ułatwić pracę uczestnikom i sprawić, by wszystkie filmy były udane, postanowiłem wręczyć szkołom kamery cyfrowe – powiedział dziś prezydent Marek Obrębalski ku zaskoczeniu szefów placówek, którzy nie spodziewali się aż tak hojnego prezentu. Prezydent wręczył im kamery HD Sony. – Urządzenia na pewno posłużą przy opracowywaniu filmów i przydadzą się do dokumentowania szkolnej rzeczywistości – przyznali pedagodzy. Kazimiera Pitera podziękowała Markowi Obrębalskiemu za ten dar.

Drugim konkursem będą zmagania w wiedzy o Jeleniej Górze, które zorganizuje ZST „Mechanik”. Planowane jest także wielkie dyktando pełne regionalizmów. Przygotowania tego konkursu podejmie się ZSLiZ nr 2. A uczniowie – przygotowując się do wszystkich działań projektu – są i będą częstymi gośćmi w Książnicy Karkonoskiej, Archiwum Państwowym, Muzeum Karkonoskim oraz w Biurze Wystaw Artystycznych.

W projekcie biorą udział: zespoły szkół licealnych i zawodowych nr 1 i 2, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, ZSEiT, ZST „Mechanik”, ZSE „elektronik”, Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych oraz Zespół Szkól Licealnych i Usługowych.

Więcej o projekcie i jego realizacji można przeczytać na stronie www.sudetyzachodnie.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
359
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group