Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 8749
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Brzeszcze: Siedem medali naszych zawodników!

Czwartek, 26 marca 2009, 15:32
Aktualizacja: 15:37
Autor: ahawer
Brzeszcze: Siedem medali naszych zawodników!
Fot. organizator
Dnia 21 marca 2009 roku w Brzeszczach odbyły się V Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w konkurencji Full Contact Karate (Thai Kick Boeing) oraz Ogólnopolski Turniej Seniorów Oyama Karate w konkurencji Semi–knockdown. Wystartowało w nich 104 zawodników z 27 klubów z Polski.

Zacięte walki toczyły się na dwóch matach. Zawody stały na bardzo dobrym poziomie sportowym zarówno w konkurencji Full Contact jak i w konkurencji Semi-knockdown.
Z naszego klubu wystartowała 10 osobowa ekipa seniorów z sekcji JG i KG z początkowej liczby 14 powołanych zawodników i zawodniczek.
W ostatnich dniach przed zawodami musiała niestety wycofać się ze startu Kasia Starzyńska z powodów zdrowotnych a wcześniej inna trójka naszych utytułowanych i doświadczonych zawodników z różnych powodów zrezygnowała ze startu Marcin Świętoń, Grzesiu Maślanka i Marcin Szymczyk.
Mimo mniejszej ilości naszych zawodników zdobyliśmy aż 7 medali – 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe!
Najlepiej spisał się Piotr Cieśliński , który walczył w obu konkurencjach! Zarówno w FC jak i w SK zdeklasował swoich przeciwników kilka walk kończąc w piękny sposób przed czasem i zdobywając dwa złote medale w kat. – 65 kg! Otrzymał on także Tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju Semi-knockdown Bogdan Zapotocki w ładnym stylu wywalczył brązowy medal w SK w kat. 70 kg przerywając tym samym swą ostatnio „pechową passę” na zawodach.

W FC ładnie spisali się Kopeć Adam i Gładysz Paweł z sekcji Kamienna Góra. Pierwszy sięgnął po srebro (- 75 kg), a drugi po brązowy medal w kat. – 90 kg. Podobnie Łukasz Siedlanowski (JG) zdobył srebro w kat. – 85 kg a brąz przypadł Rafałowi Olszewskiemu (JG) w kat. +90 kg .
Pozostali nasi zawodnicy i zawodniczki odpadli w eliminacjach lub przegrywając walki o 3 miejsce….należy pochwalić świetne walki Pawła Oleksego (KG) w kategorii – 85 kg FC, który w walce eliminacyjnej znokautował swojego oponenta a w kolejnych dwóch walkach musiał uznać wyższość swoich przeciwników ulegając im na punkty…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group