Zalogowanych: 12

II liga koszykarzy: Siechnice odprawione z kwitkiem

Sobota, 28 października 2023, 21:20
Aktualizacja: 21:24
Drugie z rzędu zwycięstwo zanotowali reprezentanci Sudetów Jelenia Góra. Nasi drugoligowi koszykarze wygrali w hali przy ulicy Sudeckiej z zespołem CM Magnolia KKS Siechnice 87:79.

Pierwsza część gry nie zwiastowała większych kłopotów. Sudety wygrały pierwszą kwartę 30:15, a do przerwy prowadziły różnicą 10 punktów (47:37). Po przerwie cały czas utrzymywał się dystans w granicy dwucyfrowej przewagi gospodarzy. Wydawało się, że jeleniogórzanie są na najlepszej drodze, by zapisać na swoim koncie przekonującą wygraną, ale wtedy nadeszła słabsza w naszym wykonaniu czwarta odsłona. Przewaga zaczęła topnieć, na niespełna 4 minuty przed końcową syreną było już tylko 79:77, a chwilę później 81:79. Od tego momentu miejscowi popisali się serialem punktowym 8:0 i wygrali finalnie 87:79.

Sudety Jelenia Góra - CM Magnolia KKS Siechnice 87:79 (30:15, 17:22, 23:22, 17:20)

Sudety: Kozak (22), Ostrowski (18), Jyż (17), Ciemiński (14), Majewski (8), Rzechtalski (6), Walczak (2), Suchecki, Stochmiałek, Carowicz, Wojciechowski.