Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 5325
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Siatkarskiego święta ciąg dalszy

Czwartek, 14 maja 2015, 18:54
Aktualizacja: 19:05
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Siatkarskiego święta ciąg dalszy
Fot. archiwum
Jak co roku miesiąc maj to czas siatkarskiego święta w naszym rejonie. 1 maja odbyła się Siatkarska Majówka w kategorii open, w której udział wzięło 6 drużyn dziewcząt oraz 3 drużyny chłopców, czyli łącznie 90 uczestników imprezy. W minioną sobotę, 9 maja rozegrana została natomiast ostatnia impreza zaliczana do Młodzieżowej Ligi Siatkówki chłopców oraz dziewcząt.

W lidze dziewcząt brały udział tylko 2 drużyny, które rozegrały zawody systemem mecz i rewanż, a zwycięzca będzie brał udział w Siatkarskiej Majówce Dziewcząt - kat. Miasta. W imprezie chłopców wzięło udział z kolei 5 drużyn, które grały systemem każdy z każdym, po 3 sety i bez względu na wynik, a każdy set do 25 punktów. O zwycięstwie w lidze decydowały kolejno ilość zdobytych punktów (wygrany set = 1 duży punkt), następnie ratio punktów zdobytych do straconych, a potem bezpośrednie spotkanie. W podsumowaniu o zajęciu miejsca decydowały małe punkty w setach, które zostały zajęte przez drużyny w następującej kolejności:
1. miejsce Gimbusy - 11 pkt.
2. miejsce IKS Jelenia Góra - 7 pkt.
3. miejsce Czarne Volley - 6 pkt.
4. miejsce Leszcze Mysłakowice - 3 pkt.
5. miejsce Alies - 3 pkt.

Organizator dziękuje za udział i gratuluje drużynie Gimbusy, która w nagrodę i zgodnie z regulaminem, będzie uczestniczyć w turnieju
Siatkarskiej Majówki Chłopców - kat. Miasta, w której to będzie uczestniczyć 6 zespołów chłopców.

Siatkarska Majówka Chłopców - kat. Miasta
Data - 23.05.2015
Godzina - 9:30
Miejsce - hala sportowa ul. Złotnicza 12

Uczestnicy imprezy:
1. Gimbusy
2. UKS Dekoria Świdnica
3. BTS Elektros Bolesławiec 1
4. BTS Elektros Bolesławiec 2
5. IKS Jelenia Góra
6. JKS Spartakus Jawor

Drużyny będą grały najpierw w grupach po 3 drużyny, systemem każdy z każdym po 2 sety do 25 punktów każdy, a następnie systemem pucharowym o zajęcie jak najlepszego miejsca. Ponadto zostanie rozegrany równolegle turniej siatkówki na siedząco, do którego zgłosiły się cztery zespoły.

Siatkarska Majówka na Siedząco:
Data - 23.05.2015
Godzina - 12:00
Miejsce - hala sportowa ul. Złotnicza 12

Uczestnicy imprezy:
1. ZUS inspektorat Jelenia Góra
2. PIP, oddział Jelenia Góra
3. Termy Cieplickie sp. z o.o.
4. Urząd Miasta Jelenia Góra

W tej imprezie drużyny będą grały systemem każdy z każdym i do dwóch wygranych setów, a każdy set do 25 punktów. O zajęciu miejsca będzie decydować kolejno ilość wygranych setów, zdobyte i stracone punkty w secie, a następnie bezpośrednie spotkanie.

- Zdecydowaliśmy się na połączenie różnych typów siatkówki chcąc pokazać, iż mimo innego sposoby gry, na stojąco i siedząco, siatkówka łączy ludzi ją uprawiających, co jest znakomitą integracją społeczeństwa siatkarskiego. Jeśli czas i możliwości pozwolą to będziemy chcieli przeprowadzić więcej podobnych imprez integracyjnych. Mamy także nadzieję iż mimo integracji, impreza ta pozwoli na nawiązanie wartościowych kontaktów i znajomości - mówi Jerzy Sarna, prezes IKS-u Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group