Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 2294
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Siatkarski Wrzesień Jeleniogórski”

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 3 września 2012, 18:13
Aktualizacja: 18:15
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Integracyjny Klub Sportowy Jelenia Góra ma przyjemność zaprosić do udziału w zawodach siatkarskich pod nazwą "Siatkarski Wrzesień Jeleniogórski", który będzie rozgrywany podczas dwóch dni wrześniowych. Impreza jest wspierana przez Prezydenta Jeleniej Góry.

Poniżej więcej informacji na temat imprezy

Data zawodów:
22.09.2012 - sobota

Miejsce i czas zawodów:
Rozpoczęcie - godz. 9:00, zakończenie - godz. 14:30
Hala Sportowa Międzyszkolnego Ośrodka Sportu ul. Złotnicza 12
- udział w zawodach jest bezpłatny

Cel zawodów:
* upowszechnianie kultury fizycznej wśród mieszkańców Jeleniej Góry, w tym siatkówki,
* zwiększenie aktywności fizycznej mieszkańców,
* integracja społeczeństwa poprzez wspólny udział w zawodach.

Uczestnicy:
* siatkówka na stojąco - udział w zawodach mogą brać wszyscy mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic, bez względu na płeć oraz wiek. Do zawodów mogą być zgłaszane zespoły złożone z samych dziewcząt, zespołów mieszanych (chłopcy i dziewczęta) oraz samych chłopców.
* siatkówka na siedząco - mogą brać udział drużyny złożone z oso niepełnosprawnych, pełnosprawnych jak i mieszanych (niepełnosprawne + pełnosprawne)
Jedynym warunkiem uczestnictwa jest fakt iż osoba zgłoszona do zawodów nie brała wcześniej udziału w zawodach organizowanych przez Polski Związek Siatkówki lub jego oddziały czy też była tylko zgłoszona do tychże rozgrywek.
W przypadku dużej liczby zespołów złożonych z samych dziewcząt lub chłopców, istnieje możliwość podziału na kategorie.

Termin zgłoszeń do zawodów
* termin zgłoszenia - 18.09.2012
- maila: iksjeleniagora@gmail.com
- tel. 604-805-136 lub 600-815-898
- lub osobiście minimalna ilość 4 zespoły w siatkówce na siedząco i 4 zespoły w siatkówce na stojąco. W przypadku mniejszej ilości, organizator przewiduje rozegranie zawodów w innym terminie i miejscu.

Ilość drużyn, biorących udział w zawodach
- minimalna ilość, 4 zespoły w siatkówce na siedząco i 4 zespoły w siatkówce na stojąco. W przypadku mniejszej ilości, organizator przewiduje rozegranie zawodów w innym terminie i miejscu.

Regulamin zawodów:
•drużyny składają się z co najmniej 6 zawodniczek / zawodników ( zarówno w siatkówce na siedząco jak i na stojąco).
•podczas zawodów, zawodniczki muszą posiadać stroje oraz obuwie sportowe. W przypadku ich braku uczestnik nie będzie dopuszczony do zawodów. Organizator ma prawo do sprawdzenia posiadania obuwia zmiennego.
• Drużyny które będą się składały z co najmniej 3 członków rodziny (to samo nazwisko) lub w zespołach mieszanych co najmniej 2 kobiety, otrzymują Handy Cup w postaci 3 punktów.
•wysokość siatki:
- 224 cm - dla zespołów samych dziewcząt,
- 235 cm - dla zespołów mieszanych (dziewczęta + chłopcy)
- 243 cm - dla zespołów samych chłopców.
•Zawody będą rozgrywane na dwóch, pełnowymiarowych boiskach do siatkówki.
•Organizator zapewnia jedną piłkę na rozgrzewkę dla każdego zespołu a także piłkę meczową. Czas rozgrzewki do około 5 minut.

System rozgrywek:
• System rozgrywek, grupowy, pucharowy czy każdy z każdym będzie podany w późniejszym terminie. Gdyż jego wybór jest uzależniony od ilości zgłoszonych zespołów.

Nagrody:
Organizator przewiduje dla uczestników dyplomy i medale a dla najlepszych drużyn puchary. Możliwe także nagrody rzeczowe.

Postanowienia Końcowe:
- osoba odpowiedzialna za zawody w dniu 22.09.2012 - sekretarz IKS JG Karolina Majewska
- uczestnicy biorą udział w zawodach na własna odpowiedzialność, dlatego organizator nie ubezpiecza uczestniczek od NNW. Dlatego na zawody trzeba dostarczyć wypełnione zgłoszenie oraz oświadczenie podpisane przez każdego członka zespołu lub jego opiekuna prawnego w przypadku osób niepełnoletnich. Bez tego oświadczenia drużyna nie będzie dopuszczona do zawodów. Oświadczenie będzie dostarczone drużynom po zgłoszeniu się do zawodów.
- organizator nie bierze odpowiedzialnoœści za zgubione, zniszczone rzeczy przed, oraz w czasie rozgrywek.
- drużyny odpowiadają także za zniszczone mienie.
- organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie oraz zasad gry,
- wszelkie sprawy nie ujęte niniejszym regulaminem rozstrzyga organizator.

Data zawodów:
23.09.2012 - niedziela

Miejsce i czas zawodów:
Rozpoczęcie - godz. 9:00, zakończenie - godz. 16:30
Hala Sportowa Międzyszkolnego Ośrodka Sportu ul. Złotnicza 12

Cel zawodów:
* promowanie sportu a w szczególności siatkówki wśród mieszkańców Jeleniej Góry,
* upowszechnienie siatkówki, jako sportu widowiskowego i atrakcyjnego do oglądania,
* promowanie Jeleniej Góry jako miejsca do aktywnego spędzania czasu, wśród zespołów zaproszonych na zawody.

Uczestnicy:
Organizator przewiduje udział zaproszonych zespołów dziewcząt, wśród których znajdują się takie zespoły jak juniorki/kadetki KS Gwardia Wrocław ( 7 miejsce w Mistrzostwach Polski), juniorki/kadetki MKS Świdnica (półfinalista Mistrzostw Polski), Juniorki TOP Bolesławiec (ćwierćfinalista Mistrzostw Polski) a także SLI KUS KUS Kamienna Góra oraz organizator IKS Jelenia Góra. Organizator stara się jeszcze o pozyskanie 6 uczestnika tego dnia zawodów.

- Jeśli uda się nam się spotkać w w/w gronie oraz pozyskać dobrego 6 uczestnika zawodów to będzie to bardzo mocno obsadzony turniej siatkówki. Chcemy w ten sposób pokazać siatkówkę na dobrym poziomie oraz aby zespół Jeleniogórski miał dobre przetarcie przez obecnym sezonem, podczas którego będzie duża ilość zawodów w których wezmą udział - twierdzi Jerzy Sarna, prezes IKS Jelenia Góra. Chcemy także zapraszać do Jeleniej Góry zespoły, które mają większe doświadczenie w szkoleniu dzieci i młodzieży co może zaowocować współpracą w dalszym czasie a to pomóc może naszemu miastu w przyszłości, poprzez osiągnięcie coraz lepszych wyników.

Ten turniej będzie bardzo dobrym i miłym spędzeniem wolnego czasu, poprzez integracje mieszkańców Jeleniej Góry, a tym samym zwiększenie zainteresowania się sportem i wspólnego spędzania czasu a to jest głównym celem tych zawodów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group