Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3293
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Siatkarska Majówka

Niedziela, 5 maja 2013, 16:46
Aktualizacja: 16:47
Autor: MDvR
Podczas długiego weekendu majowego miała miejsce impreza siatkarska pod nazwą "Siatkarska Majówka". Podzielona była ona na dwie kategorie, a mianowicie na kategorię open (1 maja) oraz kategorię kluby (3 maja), a cała rywalizacja toczyła się w hali sportowej przy ul. Złotniczej.

Kategoria open
W tej kategorii zgłosiło się aż jedenaście zespołów, jednak ostatecznie do zawodów przystąpiło pięć drużyn, które miały grać ze sobą systemem każdy z każdym i do jednego wygranego seta. Następnie cztery pierwsze zespoły miały rozegrać półfinały, a później o mecze o miejsca 1-2 i 3-4.

Po rundzie zasadniczej klasyfikacja przedstawiała się następująco:
1. Bractwo Beta
2. Czarne Volley
3. They Power
4. IKS JG
5. Ekipa

W meczach półfinałowych grano tylko dwa sety do 15 punktów, a przy stanie 1:1 w setach o zwycięstwie decydowały małe punkty.

Końcowa klasyfikacja kategorii open:
1. Czarne Volley
2. They Power
3. IKS JG
4. Bractwo Beta
5. Ekipa

W tym dniu odbył się także mecz towarzyski pomiędzy UKS-em Jelenia Góra, a IKS-em Jelenia Góra. Zwyciężył IKS – 3:1 (6:25, 28:26, 25:21, 21:25)

Kategoria kluby

W tym turnieju zagrało sześć zespołów podzielonych na dwie grupy. W grupach grano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów, zaś potem pierwsze dwa zespoły zagrały półfinały i finały o miejsca 1-4, zaś drużyny z miejsc trzecich w grupach zagrały mecz o miejsce piąte.

Po rozegraniu meczy grupowych kolejność w nich przedstawiała się następująco:

Grupa A
1. MKS Rokita Brzeg Dolny
2. IKS Jelenia Góra
3. TOP Bolesławiec

Grupa B
1. MKS Chełmiec Wałbrzych
2. KS Sudety Kamienna Góra
3. MKS Olimpia Jawor

Mecze półfinałowe:
IKS Jelenia Góra - MKS Chełmiec Wałbrzych 1:2 (25:21, 18:25, 10:15)
MKS Rokita Brzeg Dolny - KS Sudety Kamienna Góra 0:2 (20:25, 17:25)

W meczu o 3. miejsce IKS Jelenia Góra przegrał z Rokitą Brzeg Dolny 0:2 (22:25, 20:25), w finale Wałbrzych okazał się lepszy od Kamiennej Góry - 2:1 (25:23, 21:25, 10:15).

Końcowa klasyfikacja:
1. MKS Chełmiec Wałbrzych
2. KS Sudety Kamienna Góra
3. MKS Rokita Brzeg Dolny
4. IKS Jelenia Góra
5. TOP Bolesławiec
6. KS Olimpia Jawor

- Poziom gry był duży, gdyż większość z zespołów przyjezdnych miała doświadczenie w rozgrywkach III-ligi kobiet, mimo młodego wieku. Dlatego też dla jeleniogórskich dziewcząt była to dobra lekcja i nabranie doświadczenia, które później z pewnością zaprocentuje podczas innych zawodów, czy też podczas udziału w III-lidze kobiet, do której właśnie się przygotowują - powiedział Jerzy Sarna, prezes IKS-u.

Więcej szczegółów wraz z wynikami meczów na stronie organizatora www.iksjeleniagora.republika.pl

- "Siatkarska Majówka" okazała się sukcesem organizacyjnym i promocyjnym, gdyż podczas minionej właśnie edycji wzięło udział ponad 110 osób czyli ponad dwa razy więcej niż w roku 2012. Ilość zgłaszających się drużyn w kategorii open pokazuje, jak duże zapotrzebowanie jest na tego typu imprezy dla mieszkańców Jeleniej Góry. Natomiast udała się także promocja naszej miejscowości na terenie Dolnego Śląska, gdyż przyjezdne drużyny z innych miejscowości już zapowiedziały chęć przyjazdu na następne zawody, a także zaprosiły drużynę organizatora na zawody do swych miast. Przypomnieć należy, iż impreza ta odbyła się w ramach zadania "Siatkarska Jelenia Góra - Moje Miasto", które jest realizowane przez Integracyjny Klub Sportowy Jelenia Góra, a wspierane przez prezydenta Jeleniej Góry, firmy Jelenia Plast oraz wolontariuszy, którym organizator serdecznie dziękuje za pomoc w realizacji imprezy - dodaje Jerzy Sarna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
903
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group