Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 10934
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bautzen: Siatkarki IKS–u drugie w niemieckim Bautzen

Piątek, 1 czerwca 2018, 16:14
Aktualizacja: 16:37
Autor: MDvR
Bautzen: Siatkarki IKS–u drugie w niemieckim Bautzen
Fot. archiwum
Dziewczęta IKS–u Jelenia Góra uczestniczyły pod koniec maja w Międzynarodowym Turnieju Siatkówki, który miał miejsce w niemieckim Bautzen. W imprezie wzięły udział cztery zespoły. Oprócz gospodarzy – miejscowego MSV i IKS–u Jelenia Góra, swoje umiejętności kibicom zaprezentowały siatkarki SV Zitau oraz TJ Biżuterie Jablonec.

Nasze dziewczęta najpierw wygrały z Jabloncem 2:0 (25:17, 25:19), a potem w takim samym stosunku rozprawiły się z drużyną SV Zitau (25:21, 25:19). Najbardziej interesujący bój rozegraliśmy jednak z gospodarzami zawodów. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla MSV Bautzen (15:25, 25:23, 16:14). Był to też najbardziej widowiskowy mecz, gdyż zebrani widzowie mogli oglądać wiele zaciętych wymian. Najdłuższa akcja meczu trwała aż 8 wymian.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. MSV Bautzen
2. IKS Jelenia Góra
3. SV Zitau
4. TJ Biżuterie Jablonec

- Mimo iż nasze dziewczęta nie wygrały turnieju, to śmiało można uznać zawody za udane. Wpływ na ten wynik mógł mieć fakt, iż nasze dziewczęta zagrały aż trzy mecze pod rząd. Ponadto dzień wcześniej, część zawodniczek wystąpiła w turnieju "Gruszka Cup" w Legnicy, gdzie zajęły czwarte miejsce na czternaście uczestniczących zespołów, rozgrywając 15 setów. Dziewczętom należą się zatem gratulacje. Po zakończeniu zawodów w Niemczech, przedstawiciele klubów MSV, TJ Biżuterie i IKS-u podjęli decyzję o rozpoczęciu współpracy, która pozwoli na coroczne spotkania turniejowe w naszych miejscowościach - Jeleniej Górze, Jabloncu i Bautzen. Dotyczy to grup dziewcząt, jak i chłopców ze szkół podstawowych. Oczywiście jest także możliwa współpraca w innych kategoriach wiekowych. Można więc powiedzieć, iż jest to taki mały bonus na koniec sezonu. Wszystkich chętnych - zarówno tych początkujących, jak i chcących kontynuować przygodę z siatkówką, zapraszamy zatem na treningi, a tym samym do udziału w wielu zawodach i turniejach. Zajęcia treningowe będą odbywać się do 22 czerwca. Wszelkie informacje o treningach, grupach oraz zawodach można uzyskać pod numerami telefonu: 604-805-136, 600-815-898, a także pod mailem iksjeleniagora@gmail.com - wyznaje Jerzy Sarna, prezes IKS-u Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group