Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8090
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sherolck Holmes i Żądz nie głusz w Zdrojowym

Czwartek, 15 lutego 2018, 16:25
Aktualizacja: 17:32
Autor: ZTA/jel
Jelenia Góra: Sherolck Holmes i Żądz nie głusz w Zdrojowym
Fot. Użyczone/ZTA
W Zdrojowym Teatrze animacji kolejny weekend ze spektaklem premierowym „Sherlock Holmes, albo Tajemnica Panny Tulli” w reż. M. Derlatki, przeznaczonym dla widzów od 10 lat. Tych, którym nie udało się dostać biletów na niedzielną premierę, teatr zaprasza w najbliższą sobotę (17.02) o godzinie 16.00.

Dla Czytelników Jelonki.com teatr ma dwa podwójne zaproszenia na spektakl „Sherlock Holmes, albo Tajemnica Panny Tulli”. Otrzymają je ci, którzy jako pierwsi dodzwonią się do teatru pod numer 75 75 57 690 wew. 20 lub 16.

Sherlock Holmes, albo Tajemnica Panny Tulli”
autor: Joanna Gerigk
reżyseria: Michał Derlatka
scenografia: Michał Dracz
muzyka: Joanna Sówka-Sowińska
występują: Radosław Biniek, Dorota Korczycka-Bąblińska, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Lidia Lisowicz, Jacek Maksimowicz, Katarzyna Morawska

Sherlock Holmes to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci współczesnej pop-kultury. Popularność powieści Conana Doyle’a była tak wielka, że gdy autor znużony wymyślonym przez siebie bohaterem, uśmiercił go w jednym ze swoich opowiadań, „czytelnicy brytyjscy nosili czarne przepaski na znak żałoby. Protesty czytelników spowodowały, że detektyw pojawił się znów…” „Holmesomania” trwa nieprzerwanie do dziś, wystarczy tylko wspomnieć rozliczne ekranizacje przygód genialnego detektywa, telewizyjne seriale czy teatralne adaptacje. Nic zatem dziwnego, że ten najlepszy na świecie detektyw musiał w końcu pojawić się również na scenie Zdrojowego Teatru Animacji. Karkołomnego zadania przeniesienia przygód mistrza kryminalnej dedukcji na sceniczne deski podjęli się, znani już jeleniogórskiej publiczności, twórcy, których wyobraźnia i kreatywność bliska jest fascynującym horyzontom myślowym geniusza z Baker Street – Michał Derlatka, Michał Dracz, Joanna Sówka-Sowińska. Autorką scenicznej adaptacji jest Joanna Gerigk.

Natomiast w niedzielę (18.02) na deskach teatru walentynowo i nie tylko zagoszczą: Jacek Szreniawa, Jakub Olejnik i Kazimierz Pichlak z nowym, autorskim spektaklem muzycznym pt. „Żądz nie głusz”. Niestety na ten spektakl nie ma już wolnych miejsc, ale szykuje się kolejny występ artystów w kwietniu – warto więc śledzić repertuar.

Ponadto Zdrojowy Teatr Animacji, dzięki wsparciu finansowemu Miasta Jeleniej Góry, wydał płytę jubileuszową pod tytułem „THE BEST OF ZTA”, na którą składają się wybrane piosenki ze spektakli teatru. (…) Jak zawsze w takim przypadku, trudno dokonać wyboru – na pewno wskazać można wiele piosenek zasługujących na tytuł „The Best of…”, które nie znalazły się na płycie. Wybór muzyki, którą chcemy słuchać, jest zawsze subiektywny, jednak w tym przypadku obiektywizuje go fakt, iż na dobór utworów mieli wpływ wszyscy aktorzy Zdrojowego Teatru Animacji, wybierając te, które po prostu lubili śpiewać.
Przeważają oczywiście utwory ze spektakli dla dzieci. Nie mogło też zabraknąć piosenek z tradycyjnej szopki, z której polski teatr lalek się wywodzi, a które znalazły się w naszym repertuarze. Choć płytę adresujemy głównie do najmłodszych, nie mogliśmy sobie odmówić przyjemności umieszczenia na niej pięciu piosenek ze spektakli dla dorosłych, tym bardziej, że autorami słów do czterech z nich są jeleniogórzanie – Kazimierz Pichlak, czy pozostający w naszej pamięci Tadeusz Siwek.(…)

PARTNER: MIASTO JELENIA GÓRA

Płyta jest już w sprzedaży, w bardzo przystępnej cenie 13 złotych - do kupienia w kasie teatru przed każdym spektaklem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group