Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6905
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Sezon na krokusy – pięknie już kwitną

Środa, 23 marca 2016, 7:58
Aktualizacja: 8:00
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
Region: Sezon na krokusy – pięknie już kwitną
Fot. Archiwum KPN
– Na łąkach pod Chojnikiem zakwitły krokusy – informują pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego, którzy zrobili zdjęcia. – Na Krokusowej Łące w Jagniątkowie powinny pojawić się niebawem – dodają.

W październiku 2011 roku pracownicy KPN wspólnie z samorządem Jeleniej Góry i uczniami jeleniogórskich szkół zasadzili pod Chojnikiem około dwóch tysięcy krokusów. Łąki były systematycznie wykaszane i są efekty.

- Na łące w Jagniątkowie, niegdyś wykorzystywanej do wypasu zwierząt, przetrwało bardzo mało krokusów, ale dzięki zabiegom, w tym wykaszaniu, ich liczba przekroczyła już dwa tysiące – mówi Dariusz Kuś z Karkonoskiego Parku Narodowego. - Na Krokusową Łąkę w Jagniątkowie wchodzić nie można, dobrze ją jednak widać ze ścieżki edukacyjnej. Krokusy otwierają się tylko w słońcu, pod wpływem temperatury. Zjawisko to nazywane jest termonastią – dodaje.

Jeśli w Państwa przydomowych ogródkach, na działkach czy pobliskich łąkach również pokazały się piękne okazy krokusów, przebiśniegów czy innych wiosennych kwiatków, prześlijcie nam ich zdjęcia z opisem. Z przyjemnością je opublikujemy. Czekamy na zdjęcia do 31 marca pod adresem angelika.jelonka.com@wp.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group