Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5874
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Setki jeleniogórzan na procesji Bożego Ciała

Piątek, 31 maja 2013, 13:07
Aktualizacja: Sobota, 1 czerwca 2013, 8:09
Autor: mestra
Jelenia Góra: Setki jeleniogórzan na procesji Bożego Ciała
Fot. mestra
Mimo pochmurnej aury, tłumy wiernych przeszły wczoraj (30. maja) ulicami naszego miasta w procesji Bożego Ciała, która tuż przed południem wyruszyła spod jeleniogórskiej Bazyliki do kościoła Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana Bożym Ciałem, to jedno z najważniejszych świąt w Kościele katolickim, w którym wierni wyznają wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Podczas wczorajszej procesji, kapłani przypominali o konieczności pielęgnowania wartości rodzinnych oraz podkreślali, że powinno być się dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole i z którego każdy może dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.

Boże Ciało zostało ustanowione po objawieniach Julianny z Cornillon (1193-1258) z Francji. W 1209 roku wielokrotnie ukazywała się jej jasna tarcza księżyca z zarysowaną na jego tle ciemną plamą. Zinterpretowano to jako znak, że wśród świąt kościelnych brakuje dnia poświęconego Najświętszemu Sakramentowi. Papież Jan XXII w 1317 r. ustanowił uroczystość Bożego Ciała dla całego Kościoła, a jego termin wyznaczył na czwartek w oktawie Zesłania Ducha Świętego, wypadający zawsze 60 dni po Wielkanocy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group