Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5746
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Sesja Rady Miejskiej w Kowarach

Wtorek, 25 sierpnia 2009, 17:16
Aktualizacja: 17:25
Autor: Ola
Podsumowanie prac remontowych, dożywianie dzieci, zmiany Statutu Zarządu Eksploatacji Zasobów Komunalnych w Kowarach oraz wyższe wynagrodzenie dla Burmistrza Kowar– to tylko niektóre ze spraw jakie były poruszane podczas 43. Sesji Rady Miejskiej w Kowarach. Podczas rady zatwierdzono 10 projektów uchwał.

Dzisiaj przed południem, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kowarach, odbyły się obrady Rady Miejskiej, które poprowadził przewodniczący Rady, Tadeusz Cwynar. Przed przejściem do rozpatrywania projektów uchwał, Burmistrz Miasta, Mirosław Górecki, przedstawił sprawozdanie z prac między sesjami.

Mówiono o trwających obecnie remontach w Kowarach, zakończeniu budowy zespołu boisk na terenie przyległym do Szkoły Podstawowej nr 1, wzbogaconym o bieżnię i trybuny czy o wyjeździe polskich i romskich dzieci na kolonię do Kołobrzegu dofinansowaną przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.Burmistrz poinformował też o rychłym przeniesieniu na teren Kościoła figury św. Franciszka. Zmiana ta jest niezbędna, by umożliwić kontynuację prac nad budową kanalizacji w mieście. Podsumowano kowarskie imprezy - czerwcowe Mistrzostwa Kowar w Grillowaniu, lipcowe Dni Kowar i sierpniowy Wjazd na Okraj.
Następnie, sprawozdania przedstawili przewodniczący poszczególnych komisji, po czym przewodniczący Rady Miejskiej ogłosił czas na pytania i interpelacje. Pojawił się temat „wyspy” mającej powstać na terenie byłego basenu w Kowarach. Burmistrz jednak zapewnił Radę, że inwestycja przebiega zgodnie z umową (na ten rok przewidziano przygotowanie dokumentacji).

Na sesji uchwały podjęto w sprawach m.in.: podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do przyznawania pomocy w zakresie dożywiania dzieci do 7 roku życia, uczniów do czasu ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej oraz osób samotnych w wieku emerytalnym, chorych lub niepełnosprawnych; udzielania dotacji w 2009 roku na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, w myśl tej uchwały przewiduje się również pomoc prywatnym właścicielom obiektów zabytkowych oraz zmiany Statutu Zarządu Eksploatacji Zasobów Komunalnych w Kowarach (w zamyśle uchwały jest rozszerzenie zadań ZEZK-u, który poza „mieszkaniówką” miałby zajmować się np. oczyszczaniem miasta czy utrzymaniem zieleni).

Ustalono także wyższe wynagrodzenie dla Burmistrza Kowar, który zarabia najmniej spośród włodarzy gmin ościennych, jak wynikało z zestawienia przygotowanego przez Komisję Budżetu, Planowania i Finansów. W sumie, od momentu wejścia w życie ustawy, Burmistrz zarobi przeszło 9 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group