Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8657
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Serdeczne dźwięki u Jana Chrzciciela

Czwartek, 12 listopada 2009, 9:10
Aktualizacja: 9:11
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Serdeczne dźwięki u Jana Chrzciciela
Fot. rylit
W świąteczny wieczór Dnia Niepodległości w kościele św. Jana Chrzciciela w Cieplicach odbył się koncert Chóru „ Światło Serca” pod dyrekcją Andrzeja Gniewka.

Chór ten działa w ramach Fundacji „Karkonosze – Muzyka Serc”, której celem jest promocja i rozwój regionu Karkonoszy poprzez kulturę i sztukę ze szczególnym uwzględnieniem uzdrowisk: Cieplic, Świeradowa i Czerniawy.

Chór działa od kilku lat przy cieplickiej farze. Tam odbywają się próby i koncerty. Wczorajszy był ostatnim przed cyklem koncertów świątecznych kiedy to śpiewacy zaczną prezentować kolędy i pastorałki. Na koncert złożyły się utwory muzyki sakralnej i poezja tworzona przez członków chóru deklamowana osobiście przez autorki.

Chor składający się z dwudziestu śpiewaków rozpoczął występ od pieśni łacińskiej, będącej niegdyś hymnem, Gaude Mater Polonia, śpiewanej na uroczystościach państwowych. Później zabrzmiały utwory sakralne Mikołaja Gomółki, Karola Kurpińskiego, Stanisława Moniuszki oraz kompozytorów anonimowych, przeplatane wierszami w interpretacji Anny Lechowicz, Małgorzaty Kowzan i Mieczysławy Kłos- Kuligowskiej.

Doskonała akustyka wnętrza barokowej świątyni, profesjonalne wykonanie utworów, wprowadziły zebranych w nastrój zadumy. W czasie koncertu i zaraz po można było wesprzeć fundację datkami finansowymi i kupić tomiki poezji wydane przez śpiewające poetki.

Następny koncert chóru już w repertuarze bożonarodzeniowym będzie można usłyszeć na tradycyjnym opłatku, 12 grudnia tego roku w restauracji „Relax” w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group