Czytających: 9459

Jelenia Góra: Sensacja przy Złotniczej

Niedziela, 18 października 2015, 0:13
Aktualizacja: Niedziela, 18 października 2015, 6:22
Tylko najwierniejsi kibice biało–niebieskich spodziewali się wczoraj (17.10) zwycięstwa swoich ulubieńców w starciu ze Ślęzą Wrocław. Jeden z faworytów do awansu, który przed meczem z Karkonoszami w meczach wyjazdowych nie zaznał goryczy porażki (6 zwycięstw i 1 remis) musiał pogodzić się ze stratą trzech punktów.

Po raz kolejny formą błysnął Maciej Firlej, dzięki któremu do przerwy jeleniogórzanie prowadzili 2:0. Po 30 minutach gry z optyczną przewagą gości, miejscowych kibiców uradował wychowanek Orła Wojcieszów wykorzystując rzut karny. Pięć minut później próby wyrównania stanu meczu w wykonaniu wrocławian zakończyły się kapitalną kontrą wykończoną właśnie przez Maćka Firleja.
Po zmianie stron przyjezdni nie odpuszczali i już w 53. minucie zdobyli bramkę kontaktową autorstwa Grzegorza Rajtera. Mimo usilnych starań piłkarze Ślęzy nie zdołali już odmienić losów spotkania i to Karkonosze sięgnęły ostatecznie po komplet punktów pokonując rywali 2:1.

Karkonosze Jelenia Góra - Ślęza Wrocław 2:1 (2:0)
Karkonosze:
Dubiel – Palimąka, Kuźniewski, Wawrzyniak, Mateusz Firlej, Poszelężny (67' Kowalski), Bochnia, Wersocki, Kusiak, Kraśnicki (75' Szramowiat), Maciej Firlej.
Ślęza: Gąsiorowski – Bergier, Bohdanowicz (46' Niewiadomski), Celuch, Kątny (46' Rajter), Kluzek, Łątka, Mądrzejewski, Molski (80' Cieżak), Traczyk, Wyglądacz (67' Miazgowski).

Widzów: 70.

Dzięki wygranej biało-niebiescy awansowali na 9. pozycję w tabeli III-ligi dolnośląsko-lubuskiej, ale do bezpiecznego 7. miejsca tracą 5 punktów. Za tydzień (niedziela, 25.10 - godz. 11:00) podopiecznych Artura Milewskiego czeka jeszcze trudniejsze zadanie, bowiem zmierzą się na boisku beniaminka, który jest liderem rozgrywek.