Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 6445
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Seniorzy na Akademii w Kowarach. Jutro ŚpiewoGraj

Piątek, 28 czerwca 2013, 7:48
Aktualizacja: 9:12
Autor: Mea
Region: Seniorzy na Akademii w Kowarach. Jutro ŚpiewoGraj
Fot. Organizator
W ramach obchodów 500–lecia miasta Kowary prawie 100 seniorów z całego Dolnego Śląska przyjechało do centrum medycznego „Przedwiośnie” w Kowarach, by wziąć od środy (26.06.) udział w Dolnośląskiej Akademii Senioralnych Zdarzeń. W piątek i sobotę będą atrakcje dla wszystkich chętnych.

Zajęcia odbywały się od godzin rannych do późnego wieczora. Głównym celem spotkania było pokazanie seniorom, że każdy okres życia może być ciekawy, pełen pozytywnych emocji i wesoły. Seniorzy uczyli się, jak plotka wpływa na ich życie, zapoznani zostali z objawami chorób nowotworowych, wysłuchali wykładu o zdrowym trybie życia i bycia oraz o wpływie mediów na życie codzienne. Wieczór zakończył się wspólnym śpiewaniem z zaproszonymi gośćmi z Domu Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Dzisiaj (28.08) od godz. 16.00 do 19.00 każdy będzie mógł zobaczyć wystawę twórczości artystycznej dolnośląskich seniorek i seniorów. Natomiast w sobotę odbędzie się „Dolnośląski ŚpiewoGraj Ludzi Wieku Senioralnego”, który rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 15.00. Wstęp jest wolny. Wystąpią m.in.: Grupa Wokalno – Artystyczna „Wschodnie Klimaty”, Chór „Fantazja”, Zespół Folklorystyczny „Rybniczanki”, Zespół Folklorystyczny „Szarotka”, Zespół Ludowy „Gościniec”, „Zespół Śpiewaczy „Sokolik”, Zespół Wokalny „Sybiraczki - Kresowiaczki”, Ludowy Zespół „Jeleniogórzanie” Zespół „Kowarskie Wrzosy”, Zespół Ludowy „Lubin” oraz Zespół „Agat”.

Spotkania zorganizowano w ramach projektu pn. „Dolnośląska Akademia Senioralnych Zdarzeń" zadania publicznego realizowanego przy wsparciu finansowym budżetu województwa dolnośląskiego w otwartym konkursie na realizację zadania publicznego pn.: „Polityka zdrowotna i promocja zdrowia” w obszarze aktywizacji środowisk lokalnych na rzecz rozwoju środowiskowych usług dla osób starszych w 2013 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
603
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group