Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2810
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Seniorzy filmowcami

Środa, 21 sierpnia 2019, 7:05
Aktualizacja: Czwartek, 22 sierpnia 2019, 6:40
Autor: WAC
Mysłakowice: Seniorzy filmowcami
Fot. GOK
Seniorzy z Mysłakowic wzięli udział w warsztatach filmowych. To kolejne zajęcia w ramach projektu "Wakacyjna Akademia Pana Kleksa". Ich organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury.
W trakcie warsztatów prowadzonych przez M.Brothers Studio seniorzy mogli się wcielić w rolę filmowców oraz montażystów - mówi dyrektor GOK-u Marianna Ostrowska. - Jako, że uczestnikami zajęć była grupa mieszkańców Mysłakowic nie dziwi, że tematem ich reportażu była przeszłość oraz smutna teraźniejszość przez lata najważniejszego pracodawcy w gminie, czyli Zakładów Lniarskich „Orzeł”. Podczas dwudniowych warsztatów powstał krótki, ale wartościowy filmik przedstawiający fragment historii mieszkańców i gminy Mysłakowice.

Realizacja projektu pn.”Wakacyjna Akademia Pana Kleksa”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, trwa od czerwca. Dotychczasowe zajęcia były przeznaczone głównie dla dzieci i młodzieży i przybliżały książkę autorstwa Jana Brzechwy.

Wcześniej odbyły się: spotkanie literacko – filmowe, warsztaty krawieckie, warsztaty filmowe oraz zajęcia malowania na szkle. W ten sposób uczestnicy poznawali książkę oraz film, uczyli się tworzenia filmów, poznawali tajniki zawodu filmowca oraz tworzyli własne obrazki na szkle.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group