Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 2599
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Senioralia: tłumna parada na początek, a potem...

Środa, 2 października 2013, 7:16
Aktualizacja: Czwartek, 3 października 2013, 8:51
Autor: Mea
Jelenia Góra: Senioralia: tłumna parada na początek, a potem...
Fot. Mea
Najpierw odbyła się barwna i parada ulicami centrum Jeleniej Góry, w której uczestniczyło ok. 700 osób. Później na Placu Ratuszowym klucz do miasta przekazał seniorom prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Tak zaczęły się wczoraj (1.10.) Senioralia, które potrwają do piątku.

- Chcemy pokazać, że emeryci mają wiele do zaoferowania. Chcą się bawić i istnieć w przestrzeni społecznej. Na scenie wystąpili m.in. Bolkowianie i Jeleniogórzanie. Na konkurs muzyczny przyjechali artyści-seniorzy m.in. z Legnicy, Lubina, Lubania, Świerzawy oraz Chełmska. Ponadto w Senioraliach biorą udział zespoły z naszego regionu: Porębianie, Wrzosy, Szklarki, Rudawianie, Marzenie, a nawet kabaret Seniority – mówił Stanisław Dziedzic, organizator i przewodniczący Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jeleniej Górze.

Seniorzy z Jeleniej Góry i okolicy byli zachwyceni zorganizowanymi koncertami. – Jestem miło zaskoczona, że ktoś wreszcie pomyślał o nas. Przypadkiem przyszłam na tę paradę, ale bardzo mi się podoba. Zespoły fantastycznie śpiewają piękne utwory z naszych lat młodości, więc śpiewam wraz nimi – powiedziała Bogumiła Pieńkowska z Jeżowa Sudeckiego.

- Specjalnie przyszedłem na Senioralia, bo w ubiegłym roku była wspaniała zabawa. Tym razem humor i energia również dopisują wszystkim. Najbardziej podobają mi się koncerty plenerowe – podkreślał Władysław Juszczak z Sosnówki.

A co jeszcze podczas Senioraliów?
Już dziś (02.10.) od godz. 10.00 w Książnicy Karkonoskiej odbędzie się szkolenie otwarte „Biblioteki cyfrowe na przykładzie Jeleniogórskiej Biblioteki Cyfrowej”. O godz. 11.00 zaplanowano prezentacje zdjęć i prelekcję „Poszukiwanie zaginionej arki” (siedziba Stowarzyszenia Aktywni XXI przy ul. Mickiewicza 10/1). Od godz. 13.00 w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. Bankowej rozpocznie się drugi dzień przesłuchań w ramach II Przeglądu Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów. Wstęp jest wolny. O godz. 14.00 w JCK przy ul. 1 Maja nastąpi inauguracja zajęć Pracowni Tańca Nowoczesnego dla Seniorów. Natomiast o godz. 19.00 w Teatrze im. C.K. Norwida odbędzie się spektakl „Bobiczek” w ramach Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych. Bilety dla seniorów są w promocyjnych cenach po 15 zł. (10 miejsc, odbiór w kasie na hasło „senior”).

3 października o godz. 10.00 odbędzie się projekcja filmu z wydarzeń kulturalnych MDK „Muflon” w Miejskim Domu Kultury „Muflon”. O tej samej godzinie w Książnicy Karkonoskiej rozpocznie się film Karin Kaper i Dirka Szusziesa „Ale życie toczy się dalej”. O godz. 13.00 w Filharmonii Dolnośląskiej rozpocznie się Akademia z okazji Światowego Dnia Seniora i koncert finałowy (obowiązują wejściówki). O godz. 16.00 w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu - koncert dla seniorów w wykonaniu zespołów działających w ODK. Będzie to wieczorek taneczny z poczęstunkiem (wstęp jest wolny). O godz. 18.00 w Hotelu „Mercure” odbędzie się podsumowanie II Przeglądu Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów.

4 października o godz. 10.00 i 12.00 w Książnicy Karkonoskiej zaplanowano szkolenie pt. „Latarnicy. Korzystanie z Internetu”. Od godz. 13.00 w Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień” odbędzie się projekcja filmu o aktywności mieszkańców domu, występy artystyczne dzieci i dorosłych oraz koncert „Z Operetką na Ty” w wykonaniu solistów Teatru Muzycznego z Poznania.

Ponadto jeszcze 2 i 3 października od godz. 9.00 do 18.00 w MDK „Muflon” można oglądać wystawę malarstwa Danuty Rotkiewicz oraz wziąć udział w zajęciach z instruktorem w pracowni malarstwa i ceramiki. W Muzeum Karkonoskim na hasło „senior” wszystkie ekspozycje można oglądać bezpłatnie. W Książnicy Karkonoskiej czynna jest wystawa książek „Duże Litery”, a od godz. 10.00 do 15.00 warto skorzystać z zaproszenia do Wypożyczalni Książki Mówionej. Dni otwarte dla seniorów zainteresowanych wolontariatem będą od godz. 9.00 do 13.00 (NGO Jelenia Góra Fundacja „Jagniątków”).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group