Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 5896
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Senioralia 2016 za nami!

Niedziela, 2 października 2016, 8:44
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 października 2016, 7:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Senioralia 2016 za nami!
Fot. Przemek Kaczałko
Klucz do miasta wraca do prezydenta Jeleniej Góry. Seniorzy zakończyli wczoraj (1.10) swoje czterodniowe święto uroczystą akademią w Filharmonii Dolnośląskiej, podczas której poznaliśmy laureatów V Dolnośląskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Seniorów.

- Cieszy mnie, że z roku na rok wzrasta frekwencja, jak i zasięg terytorialny, bo w konkursie uczestniczyły zespoły z prawie połowy województwa – powiedział Stanisław Dziedzic ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jeleniej Górze.

Był pomysł, aby na tej edycji zakończyć imprezę, ale zespoły już domagają się kolejnych i nie chcą słyszeć o zaprzestaniu organizowania przeglądu w stolicy Karkonoszy. - Nacisk jest duży. Wszystkie zespoły chwalą nas, że nigdzie nie ma takiej organizacji jak u nas i nie ma nagród finansowych – mówił pomysłodawca Senioraliów w naszym mieście. Laureaci przeglądu otrzymywali po tysiąc złotych (trzy pierwsze nagrody), a wyróżnienie (również trzy zespoły) po 300 złotych.

- Jesteście kochani, fantastyczni, żywiołowi. Bardzo wam dziękuję za te Senioralia, bo w mieście aż dudni i huczy – mówił do zgromadzonych w sali im. Stefana Strahla prezydent Marcin Zawiła. Z kolei przewodniczący jury Tomasz Suchowierzch chwalił zespoły za poziom, przemycenie pierwiastków kultury i obyczajów nie tylko z Dolnego Śląska, ale i z Sądecczyzny, okolic Rzeszowa czy Górnego Śląska.

Wśród wyróżnionych byli debiutanci - Rudawianie z Janowic Wielkich, a także Spoko Spoko z Kamiennej Góry oraz zespół nauczycielek Perfectum z Jeleniej Góry. Natomiast lauretami zostali: Cord z Piławy Dolnej, obchodzący 40-lecie działalności Górzanie z Piławy Górnej, a także nazywana „perłą V edycji” kapela Smolniczanie z Leśnej. Poza nagrodzonymi wspomniano również o zwycięzcach sprzed roku – Porębioku z Oławy i Karkonoszach z Gruszkowa.

Podczas finałowej gali każda z wyróżnionych kapel wykonała po jednym utworze, a publiczność bardzo chętnie tupała nóżką i klaskała w rytm utworów. Na zakończenie odbył się koncert czterech solistów pn. „Melodie polskie”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group