Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 7743
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Senior On Line” – spotkanie pilotażowe

Wtorek, 2 lutego 2021, 17:40
Autor: 112
Jelenia Góra: „Senior On Line” – spotkanie pilotażowe
Fot. Archiwum
W poniedziałek (1.02) w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyło się pilotażowe szkolenie dla seniorów. Spotkanie prowadziła policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na platformie You Tube.

Szkolenie rozpoczęło cykl spotkań z seniorami z terenu całego województwa dolnośląskiego. Będą się one odbywać w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach 9.00-9.30, jednocześnie w 26 jednostkach.

Na początku funkcjonariuszki przedstawiły seniorom ideę koncepcji i cel jej opracowania. Głównym tematem było omówienie metod działania oszustów na „wnuczka”, „policjanta” „amerykańskiego żołnierza” oraz sposób kontaktu z Policją w przypadku zaistnienia przestępstwa. Seniorzy, którzy uczestniczyli w spotkaniu kontaktowali się z prowadzącymi na czacie i zadawali najbardziej nurtujące ich pytania, na które odpowiadały policjantki w trakcie lub po spotkaniu.

Celem działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, taki jak oszustwa, kradzieże rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z policjantami, które odbędzie się 1 marca w godzinach 9.00-9.30 na platformie You Tube pod linkiem:
- zachęca podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group