Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 9746
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Senator o działaniach osłonowych rządu

Środa, 19 stycznia 2022, 9:59
Aktualizacja: 10:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Senator o działaniach osłonowych rządu
Fot. Przemek Kaczałko
Inflacja i Polski Ład były głównymi tematami konferencji prasowej Krzysztofa Mroza. - Prawo i Sprawiedliwość co chwilę podejmuje jakieś działania, które mają złagodzić skutki inflacji - przekonywał na wstępie senator RP.
Każde gospodarstwo domowe, gdzie dochód jest poniżej 2100 zł (jednoosobowe) lub 1500 zł (wieloosobowe) - może do końca stycznia wystąpić do gminy (w Jeleniej Górze to MOPS) o wsparcie łagodzące skutki podwyżek cen energii i gazu. Dla gosp. jednoosobowego to 400 zł, a dla wieloosobowych 600-1150 zł (bez podatku). Obowiązuje zasada złotówka za złotówkę - mówił K. Mróz, który zaznacza, że dodatek będzie wypłacany w dwóch transzach - w marcu i grudniu. - Jeśli ktoś się spóźni, to dostanie dodatek w jednej transzy w grudniu - dodał senator.

Ponadto polityk PiS mówił o obniżkach vat na żywność, na gaz, nawozy, benzynę, a także o "osłonie taryfowej dla odbiorców wrażliwych".

Postanowiliśmy objąć taką osłoną odbiorców gazu tj. szkoły, przedszkola, żłobki, szpitale, przychodnie, instytucje kultury, uczelnie wyższe, czy Ochotnicze Straże Pożarne. W tym tygodniu ustawa będzie uchwalana przez Senat, z mocą obowiązywania od 1 stycznia 2022 r. - mówił Krzysztof Mróz, który odniósł się również do niedawnej konferencji posłanki PO, która z pomocą przedsiębiorców pokazywała skalę podwyżek cen. - Zofia Czernow próbuje żerować na wysokich cenach gazu, a przecież to jest wynik działań polityki klimatycznej Unii Europejskiej i działań Putina. Może pani poseł powinna też zaapelować do swojego kolegi - Jerzego Łużniaka. Rząd chce przeznaczyć 20 miliardów wsparcia dla przedsiębiorców i osób fizycznych.

Obniżki podatków mają charakter czasowy, a co po kilku miesiącach, gdy stawki vat będą miały wrócić do poprzednich wysokości?

Jeśli inflacja będzie nadal wysoka, będziemy się zastanawiać nad przedłużeniem przepisów - deklaruje senator.

Polityk mówił też o Polskim Ładzie, który wprowadził wiele zamieszania...

Jeśli chodzi o Polski Ład to musimy przetrzymać krytykę... Były pewne błędy, które zostały naprawione i kolejne będą korygowane. Przeprosiliśmy za to. Wkrótce ludzie zobaczą, jak Polski Ład działa na ich wynagrodzenia - dodał K. Mróz.

Twoja reakcja na artykuł?

16
18%
Cieszy
23
26%
Hahaha
2
2%
Nudzi
1
1%
Smuci
6
7%
Złości
39
45%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (160)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group