Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5534
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Senator Krzysztof Mróz w prestiżowej komisji

Wtorek, 24 listopada 2015, 8:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 stycznia 2016, 13:34
Autor: Jel
Jelenia Góra: Senator Krzysztof Mróz w prestiżowej komisji
Fot. Katarzyna Czerwińska
Jeleniogórski senator PiS Krzysztof Mróz w miniony czwartek (19.11) został wybrany na wiceprzewodniczącego Komisji Finansów i Budżetu Senatu RP. Jest to jedna z najważniejszych i najbardziej prestiżowych komisji. Rzadko zdarza się, aby parlamentarzysta pierwszej kadencji od razu obejmował tak ważne funkcje.

O silnej pozycji Krzysztofa Mroza w partii Kaczyńskiego świadczy także to, że władze klubu przydzieliły mu miejsce na sali w drugim rzędzie, w sektorze za wicemarszałkami Senatu. Nie jest tajemnicą, że Krzysztofa Mroza mocno wspiera niezwykle wpływowy w PiS legnicki poseł Adam Lipiński, wiceprezes tej partii a od kilku dni także minister w Kancelarii Premiera odpowiedzialny za kontakty z parlamentem.

- Krzysiek to od lat zaufany człowiek Lipińskiego - mówi nam jeden z działaczy PiS. Sam zainteresowany twierdzi, że dla niego oznacza to jeszcze więcej pracy, niż mógłby się spodziewać jeszcze kilka dni temu.

- Jeszcze w tym tygodniu chcemy uchwalić specjalny 65% podatek od wysokich, sięgających często kilkaset tysięcy odpraw, następnie czekają nas prace nad budżetem państwa oraz realizacja naszych sztandarowych obietnic, czyli 500 zł na dziecko, podatek od banków i hipermarketów - wylicza Krzysztof Mróz.

Senator Krzysztof Mróz pracować będzie także w Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. Zapowiada też, że będzie intensywnie zabiegał w Warszawie o sprawy naszego regionu. Planuje również serię spotkań z samorządowcami z naszego terenu.

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group