Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 29 grudnia
Imieniny: Dawida, Dominika, Tomasza
Czytających: 13341
Zalogowanych: 106
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wojanów/Sosnówka: Seidorf Mountain Triathlon

Środa, 4 września 2019, 8:07
Autor: Przemek Kaczałko
Wojanów/Sosnówka: Seidorf Mountain Triathlon
Fot. Tomek Raczyński
Za nami druga edycja Seidorf Mountain Triathlonu, czyli połączenia pływania z jazdą rowerem i bieganiem. Około 80 zawodników wystartowało przy Jeziorze Bobrownickim w Wojanowie, a meta po 55,5 km zlokalizowana była przy kompleksie Seidorf Mountain Resort w Sosnówce.

Uczestnicy mieli do pokonania dystans 500 metrów pływania, 50 km rowerem oraz 5 km biegiem. W porównaniu do pierwszej edycji, nieco zmieniła się trasa rowerowa.

Trasa rowerowa to duże zmiany - różnica wzniesień wzrosła z 800 do 1300. To dzisiaj pokazało, że po górach trzeba umieć jeździć - zaznaczył Bartek Węglewski, organizator zawodów.

W rywalizacji panów zwyciężył Daniel Jakimiuk ze Szklarskiej Poręby, który w ubiegłym roku był drugi (ustąpił jedynie Michałowi Rajcy, którego w drugiej edycji nie zobaczyliśmy). Drugie miejsce zajął Dawid Gniadzik, a trzecie Michał Wojtyło (obaj z Wrocławia). Wśród pań najlepsza była Natalia Bihun, drugie miejsce zajęła Olimpia Wojtyło (Wrocław), a trzecie Dorota Kuźma (Poznań).

Organizatorzy nie kryją, że powodzenie imprezy daje powody do jej rozwijania i być może za rok będzie to dystans 111 km (1+100+10).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy popierasz używanie petard i fajerwerków w Sylwestra?

Oddanych
głosów
322
Tak
24%
Nie
76%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Polska Paradoksów A.D. 2026
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Aktualności
Koniec stacji PKP w Mikułowej
 
Karkonosze
Ratownicy wchodzili na Śnieżkę po pijanego!
 
Kilometry
Spaliło się pół ciężarówki
 
Kilometry
Pociągi wrócą do Bolkowa
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group