Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8980
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sędzia Andrzej Wieja kończy pracę w sądzie

Środa, 28 września 2016, 8:04
Aktualizacja: 22:10
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Sędzia Andrzej Wieja kończy pracę w sądzie
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Od 1 października wieloletni sędzia, a także rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze, przechodzi w stan spoczynku. Na stanowisku rzecznika zastąpi go sędzia Tomasz Skowron. – To dla nas ogromna strata zarówno doświadczonego sędziego, jak i rzetelnego rzecznika – mówi prezes Sądu Okręgowego Wojciech Damaszko.

Sędzia Andrzej Wieja obecnie korzysta z urlopu i załatwia ostatnie formalności związane z pracą w jeleniogórskim sądzie. Jako sędzia przepracował 39 lat. Swoją karierę zawodową zaczynał w Wałbrzychu. O szczegółach swojej pracy, a także o planach na najbliższą przyszłość obiecał nam opowiedzieć w przyszłym tygodniu.

- Sędzia Andrzej Wieja jest przede wszystkim bardzo doświadczony – mówi prezes Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze Wojciech Damaszko. – W naszej pracy liczy się bowiem nie tylko wiedza, ale właśnie to doświadczenie nabywane podczas kolejnych rozpraw. Sędzia A. Wieja w prowadzeniu spraw kierował się przede wszystkim świetnym wyczuciem ludzkich problemów. Jako rzecznik był zawsze bardzo dobrze przygotowany i rzetelny, znał treść akt spraw, o których mówił. Obecnie nabył uprawnienia do przejścia w stan spoczynku i skorzystał z nich. Taka jest niestety kolej rzeczy. Mamy nadzieję, że nowy rzecznik prasowy godnie go na tym stanowisku zastąpi – dodaje prezes sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
862
maksymalnie 150
81%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group