Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 4438
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sędzia Andrzej Wieja kończy pracę w sądzie

Środa, 28 września 2016, 8:04
Aktualizacja: 22:10
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Sędzia Andrzej Wieja kończy pracę w sądzie
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Od 1 października wieloletni sędzia, a także rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze, przechodzi w stan spoczynku. Na stanowisku rzecznika zastąpi go sędzia Tomasz Skowron. – To dla nas ogromna strata zarówno doświadczonego sędziego, jak i rzetelnego rzecznika – mówi prezes Sądu Okręgowego Wojciech Damaszko.

Sędzia Andrzej Wieja obecnie korzysta z urlopu i załatwia ostatnie formalności związane z pracą w jeleniogórskim sądzie. Jako sędzia przepracował 39 lat. Swoją karierę zawodową zaczynał w Wałbrzychu. O szczegółach swojej pracy, a także o planach na najbliższą przyszłość obiecał nam opowiedzieć w przyszłym tygodniu.

- Sędzia Andrzej Wieja jest przede wszystkim bardzo doświadczony – mówi prezes Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze Wojciech Damaszko. – W naszej pracy liczy się bowiem nie tylko wiedza, ale właśnie to doświadczenie nabywane podczas kolejnych rozpraw. Sędzia A. Wieja w prowadzeniu spraw kierował się przede wszystkim świetnym wyczuciem ludzkich problemów. Jako rzecznik był zawsze bardzo dobrze przygotowany i rzetelny, znał treść akt spraw, o których mówił. Obecnie nabył uprawnienia do przejścia w stan spoczynku i skorzystał z nich. Taka jest niestety kolej rzeczy. Mamy nadzieję, że nowy rzecznik prasowy godnie go na tym stanowisku zastąpi – dodaje prezes sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group