Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 2606
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: SDF: Viktoria z nagrodą Grand Prix

Poniedziałek, 22 maja 2017, 12:48
Aktualizacja: Sobota, 27 maja 2017, 8:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: SDF: Viktoria z nagrodą Grand Prix
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (21.05) poznaliśmy laureatów polsko–ukraińskiego II Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Choreograficznej Silesian Dance Festiwal. Był to trzeci dzień, w którym jeleniogórskie Cieplice tętniły życiem, radością i tańcem, a młodzi artyści z Polski i Ukrainy pokazali się szerokiej publiczności.

- To były trzy dni niesamowitej zabawy muzycznej. Znakomite dzieciaki i młodzież z Polski i Ukrainy. Pogoda dopisała, więc mieli też frajdę, bo było też zwiedzanie Kotliny Jeleniogórskiej – podsumował Tomasz Kościów, współorganizator festiwalu.

- Pierwszy raz jesteśmy na tym festiwalu i jest bardzo fajnie. Całkiem inaczej, niż na innych festiwalach i myślę, że w przyszłym roku znowu się tutaj pojawimy – powiedziała Klaudia z zespołu Tanero z Nysy. - Bardzo nam się podobała organizacja tego festiwalu, jest całkiem inaczej niż na innych tego typu festiwalach w Polsce. Na pewno przyjedziemy za rok – potwierdza jej koleżanka z zespołu, Michalina. - Atmosfera jest wyjątkowa – podkreślały uczestniczki.

Decyzją profesjonalnego jury, złożonego m.in. z gwiazd ukraińskiej sceny tanecznej, nagrodę Grand Prix uzyskała grupa Viktoria z Czerkas (Ukraina), która zachwyciła publiczność w finałowym występie. Najlepsza choreografia: Splesk ze Lwowa (UA), Najlepszy wyraz artystyczny: Sołomija Tkacziwska (Iwano-Frankowsk), Odkrycie Festiwalu: zespół AZS Tanero (Nysa, PL) oraz zespół Kaskad (miasto Chmielnicki, UA), Nagroda od Wiceministra Edukacji Narodowej Marzeny Machałek: za upowszechnianiem wiedzy o źródłach tańca - zespół Źródło z miasta Dolyna (UA). Nagroda od Posła na Sejm RP Wojciecha Murdzka: za pielęgnowanie tradycji tańca klasycznego - Dziecięca szkoła Choreograficzna z Iwano-Frankowska (UA). Nagrody specjalne za wkład w rozwój polsko-ukraińskich relacji kulturalnych: zespół K Dance z Jawora (PL) oraz zespół Edelweiss z miasta Równe (UA).

Podczas finałowej gali organizatorzy: Stowarzyszenie Promocji Sztuki ARS MUNDUS oraz Stowarzyszenie ART FRANKIVSK dziękowali władzom miasta oraz Zdrojowemu Teatrowi Animacji za wsparcie w organizacji przedsięwzięcia. Były też nagrody i podziękowania dla przedstawicieli patronów wydarzenia – parlamentarzystów Wojciecha Murdzka (były prezydent Świdnicy) oraz Marzeny Machałek (wiceminister edukacji). Ze strony władz miasta padła deklaracja kontynuowania festiwalu w naszym mieście.

- Zastanawialiśmy się w zeszłym roku, teraz już nie mamy żadnych wątpliwości. Zapraszamy za rok! - zadeklarował zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, który był pod wrażeniem wspaniałej choreografii i ruchu scenicznego, zaprezentowanego przez finalistów imprezy. Niedzielne występy oraz "flash mob" na Placu Piastowskim - były ostatnimi podczas drugiej edycji SDF.

Relacja z finału pierwszej edycji, którą również warto sobie przypomnieć dostępna tutaj: https://www.jelonka.com/63244

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group