Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 5487
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Scrooge. Opowieść wigilijna” po raz setny!

Czwartek, 15 grudnia 2016, 8:32
Aktualizacja: Piątek, 16 grudnia 2016, 8:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: „Scrooge. Opowieść wigilijna” po raz setny!
Fot. Przemek Kaczałko
Już w najbliższą niedzielę (18.12) wyjątkowe wydarzenie na deskach Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Po raz 100. zostanie zaprezentowany spektakl „Scrooge. Opowieść wigilijna”, który swoją premierę miał w 2009 roku.

Jest to opowieść rodzinna – zarówno dla widzów, jak i na scenie. - Tak się złożyło, że występowałem z synem, który już dorósł - grał mnie młodego (czyli Scrooge'a), a teraz Kasia – moja córka, gra siostrę Scrooge'a – powiedział grający główną rolę Jacek Grondowy.

- Spektakl już kilka razy był przewidziany do zakończenia – nie udało się to i bardzo dobrze. Na każdym spektaklu jest komplet widzów – mówił na wstępie Tadeusz Wnuk, dyrektor teatru.

Dzieło Charlesa Dickensa w reżyserii Henryka Adamka określane przez aktorów jako nasz „Kevin sam w domu” to opowieść o Scrooge'u, który w pewnym momencie swojego życia postanawia się zmienić. Szczegóły na www.teatrnorwida.pl/spektakle/scrooge-opowiesc-wigilijna/

Spotkanie prasowe w teatrze było też okazją do zaproszenia na kolejną, wyjątkową premierę. Już w sylwestrowy wieczór zobaczymy komedię „Szalone nożyczki” w reżyserii Marcina Sosnowskiego – szczegóły w osobnym artykule.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group