Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3835
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ścigany nocą ulicami miasta

Sobota, 25 października 2008, 8:25
Aktualizacja: 13:22
Autor: TEJO
Kilka radiowozów goniło w nocy z piątku na sobotę 20–letniego kierowcę renówki piątki, który tym pojazdem z zawrotną prędkością uciekał przed policją, bo nie miał prawa jazdy, zaliczył tylko kurs teorertyczny i właśnie miał przystąpić do egzaminu, aby uzyskać dokument. Teraz może o nim na długo zapomnieć.

- Na jednej z ulic w Szklarskiej Porębie policjanci zauważyli samochód osobowy marki Renault 5, którego sposób jazdy kierującego wzbudził ich podejrzenie. Gdy funkcjonariusze usiłowali zatrzymać do kontroli samochód, kierowca pomimo dawanych sygnałów do zatrzymania, nie zatrzymał się i zaczął uciekać w kierunku Jeleniej Góry - informuje nadkom. Edyta Bagrowska.

Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg oraz o całym zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego. Kierujący uciekając wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego wyprzedzając w miejsca niedozwolonych, na podwójnej ciągłej, przekraczając dozwoloną prędkość czym stwarzał zagrożenie dla innych kierowców.

Po dojechaniu do Jeleniej Góry uciekający kierował się na Łomnice. W pewnym momencie zatrzymał auto, wysiadł i rozpoczął ucieczkę pieszo. Szybko został zatrzymany przez policjantów. Kierowcą okazał się 20-letni mieszkaniec Szklarskiej Poręby. Mężczyzna był trzeźwy. Jak twierdził uciekał dlatego, gdyż nie miał uprawnień do kierowania pojazdów. Policjanci ustalili, że kierujący w trakcie pościgu co najmniej 15 razy złamał przepisy ruchu drogowego. 20-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna w chwili obecnej jest na etapie zdobywanie prawa jazdy. Już zaliczył egzamin teoretyczny. Jednak funkcjonariusze wystąpią z wnioskiem o zawieszenie dalszego etapu egzaminów oraz wystąpią do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego zakazu prowadzenia pojazdów.

Choć uciekającego mężczyznę udało się złapać, podczas pościgu w Sobieszowie na ulicy Kolejowej został uszkodzony jeden radiowóz. Nikomu, na szczęście, nic się nie stało.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group