Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 15772
Zalogowanych: 32
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ścigany nocą ulicami miasta

Sobota, 25 października 2008, 8:25
Aktualizacja: 13:22
Autor: TEJO
Kilka radiowozów goniło w nocy z piątku na sobotę 20–letniego kierowcę renówki piątki, który tym pojazdem z zawrotną prędkością uciekał przed policją, bo nie miał prawa jazdy, zaliczył tylko kurs teorertyczny i właśnie miał przystąpić do egzaminu, aby uzyskać dokument. Teraz może o nim na długo zapomnieć.

- Na jednej z ulic w Szklarskiej Porębie policjanci zauważyli samochód osobowy marki Renault 5, którego sposób jazdy kierującego wzbudził ich podejrzenie. Gdy funkcjonariusze usiłowali zatrzymać do kontroli samochód, kierowca pomimo dawanych sygnałów do zatrzymania, nie zatrzymał się i zaczął uciekać w kierunku Jeleniej Góry - informuje nadkom. Edyta Bagrowska.

Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg oraz o całym zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego. Kierujący uciekając wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego wyprzedzając w miejsca niedozwolonych, na podwójnej ciągłej, przekraczając dozwoloną prędkość czym stwarzał zagrożenie dla innych kierowców.

Po dojechaniu do Jeleniej Góry uciekający kierował się na Łomnice. W pewnym momencie zatrzymał auto, wysiadł i rozpoczął ucieczkę pieszo. Szybko został zatrzymany przez policjantów. Kierowcą okazał się 20-letni mieszkaniec Szklarskiej Poręby. Mężczyzna był trzeźwy. Jak twierdził uciekał dlatego, gdyż nie miał uprawnień do kierowania pojazdów. Policjanci ustalili, że kierujący w trakcie pościgu co najmniej 15 razy złamał przepisy ruchu drogowego. 20-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna w chwili obecnej jest na etapie zdobywanie prawa jazdy. Już zaliczył egzamin teoretyczny. Jednak funkcjonariusze wystąpią z wnioskiem o zawieszenie dalszego etapu egzaminów oraz wystąpią do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego zakazu prowadzenia pojazdów.

Choć uciekającego mężczyznę udało się złapać, podczas pościgu w Sobieszowie na ulicy Kolejowej został uszkodzony jeden radiowóz. Nikomu, na szczęście, nic się nie stało.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
679
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group