Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8854
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ścigali złodzieja samochodu policjanta

Wtorek, 23 stycznia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Skradzione kilka dni temu auto należące do jednego z policjantów właściciel rozpoznał w poniedziałek, kiedy około godz. 13 jechało ulicą Wolności.

Za kierownicą siedział nieznany mężczyzna, a policjant podążał w kierunku Cieplic innym samochodem. Wątpliwości nie miał żadnych wątpliwości i od razu rozpoznał swojego fiata uno. Ruszył w pościg za złodziejem.

O akcji został powiadomiono dyżurny policji. Jak mówi podkom. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze, w sukurs wysłano trzy radiowozy, które zablokowały drogę w kierunku Cieplic. Mimo to złodziej uciekał dalej. Skradzionym pojazdem uszkodził jeden z radiowozów i dopiero wtedy zatrzymał się. Chciał uciec na piechotę.

Policjanci złapali przestępcę, którym okazał się dobrze im znany 28-latek z Jeleniej Góry. Był już wielokrotnie notowany. W dodatku sąd pozbawił go uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Zostanie postawiony mu zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi za to kara do 10 lat więzienia. Nie jest wykluczone, że 28-latek będzie musiał zapłacić za naprawę policyjnego radiowozu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group