Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 7386
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/KRAJ: Ścieżki rowerowe na medal

Piątek, 9 listopada 2007, 14:46
Aktualizacja: 21:28
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/KRAJ: Ścieżki rowerowe na medal
Fot. Archiwum
Studentka zdobyła laury za pracę magisterską o szlakach dla cyklistów w rejonie Szklarskiej Poręby. Wygrała konkurs organizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Jak donosi piątkowa Polska Gazeta Wrocławska, autorką dzieła jest absolwentka jeleniogórskiego Wydziału Gospodarki Regionalnej i Turystyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu Izabela Ściborska.

W swojej pracy porównała sieć ścieżek rowerowych w rejonie miasta pod Szrenicą z włoskim regionem Garda i austriackim Salzenkammergut. Częścią jej opracowania są ankiety, w których ścieżki w pobliżu Szklarskiej Poręby oceniali sami rowerzyści. Zauważono także działalność Stowarzyszenia Szklarska Poręba na dwóch kółkach i jego inicjatywę tzw. kwatery dla rowerów, czyli pensjonatów i ośrodków przyjaznych cyklistom.

Do minusów zaliczono – jak podał dziennik – ograniczenia nałożone przez Karkonoski Park Narodowy.

Sukces pani Izabeli przekłada się nie tylko na zaszczyty związane z wyróżnieniem, lecz także na nagrodę. Laureatka dostanie pięć tysięcy złotych. Pomysłowość przyniosła wymierne efekty, a absolwentka może służyć za wzór innym magistrantom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group