Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 5684
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ścieżki rowerowe na medal

Wiadomości: JELENIA GÓRA/KRAJ
Piątek, 9 listopada 2007, 14:46
Aktualizacja: 21:28
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Studentka zdobyła laury za pracę magisterską o szlakach dla cyklistów w rejonie Szklarskiej Poręby. Wygrała konkurs organizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Jak donosi piątkowa Polska Gazeta Wrocławska, autorką dzieła jest absolwentka jeleniogórskiego Wydziału Gospodarki Regionalnej i Turystyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu Izabela Ściborska.

W swojej pracy porównała sieć ścieżek rowerowych w rejonie miasta pod Szrenicą z włoskim regionem Garda i austriackim Salzenkammergut. Częścią jej opracowania są ankiety, w których ścieżki w pobliżu Szklarskiej Poręby oceniali sami rowerzyści. Zauważono także działalność Stowarzyszenia Szklarska Poręba na dwóch kółkach i jego inicjatywę tzw. kwatery dla rowerów, czyli pensjonatów i ośrodków przyjaznych cyklistom.

Do minusów zaliczono – jak podał dziennik – ograniczenia nałożone przez Karkonoski Park Narodowy.

Sukces pani Izabeli przekłada się nie tylko na zaszczyty związane z wyróżnieniem, lecz także na nagrodę. Laureatka dostanie pięć tysięcy złotych. Pomysłowość przyniosła wymierne efekty, a absolwentka może służyć za wzór innym magistrantom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Zbigniew 9-11-2007 16:19
Turystyczne Ścieżki Rowerowe
rymcycymcy 9-11-2007 16:27
Super. Jakby tak nazbierać dużo takich medali, to możnaby wybrukować nimi jakiś kawałek dziurawej dróżki i mielibyśmy nową ścieżkę rowerową. :)
~krysia 9-11-2007 21:07
O rany, ale błędy. Nie - Wydział Gospodarki Terenowej, a Wydział Gospodarki Regionalnej i Turystyki w Jeleniej Górze Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu <br><br> <i> Poprawione, przepraszam, skomplikowana nazwa jednej w sumie szkoły :-) TEJO </i>
~tomek.jg 9-11-2007 22:06
Też mam o tym w swojej pracy magisterskiej. Szkoda, że mój promotor nie wysłał mojej pracy na konkurs. Byłbym 5 tyś do przodu. ;)
~kolasz gurski 10-11-2007 1:28
taaaaaa, a kosze na smieci to sa w sklepie AGD, syf i tyle
liczyrzepa 10-11-2007 9:59
z całym szacunkiem do pasjonatów kolarstwa i entuzjastów ścieżek: w wielu przypadkach ścieżka rowerowa powstaje poprzez wymalowanie na drzewie lub skałce rowerka z szablonu........szablon pewnie jest niewykonalny bez dotacji unijnej, kupno pędzla i farby tudzież. A jak już zrobiono ścieżkę z prawdziwego zdarzenia (Perła Zachodu) to szlag ją trafił po dwóch latach. Tylko proszę nie mówić, że to nieznani sprawcy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group