Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3818
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ścieżka poetów oficjalnie otwarta

Czwartek, 5 listopada 2015, 13:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 listopada 2015, 14:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ścieżka poetów oficjalnie otwarta
Fot. Przemek Kaczałko
Już we wrześniu br. informowaliśmy o otwarciu dawnej ścieżki poetów, będącej alternatywą dla popularnej drogi pieszo–rowerowej w kierunku Perły Zachodu. Przy punkcie widokowym „Trafalgar” odbyło się z tej okazji 5 listopada br.spotkanie dziennikarzy z inicjatorami odbudowy szlaku.

Jak mówił prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, jest to wypełnienie pewnych zobowiązań sprzed dwóch lat. Dzięki rewitalizacji kolejnej ścieżki spacerowej wypełnia się połączenie Wieży Krzywoustego (tzw. Grzybka) z Wieżą Książęcą w Siedlęcinie. - Tradycyjna forma spaceru na Perłę Zachodu jest nudna, gdy idzie się i wraca ta samą drogą. Okazało się, że ścieżka poetów (inaczej nimf) jest miejscem, którym można wrócić, wykorzystując punkty widokowe – dodał Marcin Zawiła.

Barierki zabezpieczające punkt widokowy wykonała firma radnego Zbigniewa Ładzińskiego, którego prezydent nazwał specjalistą w robieniu czynów społecznych na rzecz miasta. - Teren Borowego Jaru to szczególne miejsce dla Jeleniej Góry, nie tylko dlatego, że jest związane z Parkiem Krajobrazowym Doliny Bobru – mówiła przedstawicielka Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych zwracając uwagę na połączenie Jeleniej Góry z Siedlęcinem. Jako ośrodek edukacji ekologicznej stworzyliśmy przy współpracy z prezydentem, ścieżkę edukacyjną o wartościach przyrodniczych i historycznych tego miejsca, które jest blisko miasta.

W planach są kolejne ścieżki, w tym prawą stroną rzeki Bóbr (w kierunku Perły Zachodu), ale to „melodia bliżej nieokreślonej przyszłości”.

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group