Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2365
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ścieżka Czarownic w Szklarskiej Porębie

Wiadomości: Region
Piątek, 3 października 2014, 8:51
Aktualizacja: 8:58
Autor: Mea
Fot. Organizator
Już w sobotę (04.10.) o godz. 10.00 przy Domu Carla i Gerharta Hauptmannów (ul. 11 Listopada 23) w Szklarskiej Porębie odbędzie się otwarcie szlaku o nazwie Ścieżka Czarownic i przejście nim. Organizatorem jest Kapituła Gildii Przewodników Sudeckich. Każdy może wziąć udział w tej imprezie.

Ścieżka Czarownic dedykowana jest pamięci profesora etnologii i etnografii Willa - Ericha Peuckerta, nazwanego przez swoich studentów "profesorem od czarownic".

- Na ścieżce postanowiliśmy ukryć 11 skrzynek, które zawierają przetłumaczone na język polski rozdziały "Sag Śląskich", które przed II wojną światową spisał i wydał w języku niemieckim profesor etnologii i etnografii - Will Erich Peuckert. Ukryliśmy tam jeszcze kilka innych drobiazgów, o których dowiecie się podczas wędrówki – zachęcają organizatorzy.

Trasa szlaku: Muzeum Hauptmannów, Dawna Huta Julia (2 km), Waloński Kamień (7 km), Cicha Równia (9 km), Stacja Turystyczna Orle (13 km), Kobyla Łąka (15 km), Chatka Górzystów (17 km), Sine Skałki (24 km), Wieczorny Zamek (26 km), Wysoki Kamień (30 km), Sztolnie Pirytu (34 km), Muzeum Hauptmannów (36 km). Na trasie przewidziana jest godzinna przerwa. Czas przejścia - około 10 godzin.

Potrzebne będą: dobre buty i ciepła odzież, tzw. czołówka lub latarka i elementy odblaskowe, gdyż powrót planowany jest po zachodzie słońca, kijki trekkingowe (jak ktoś lubi), apteczka pierwszej pomocy, urządzenie GPS lub smartfon z aplikacją GEOCACHING, który można bez problemu w podstawowej wersji ściągnąć za darmo oraz termos i prowiant.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~mama-turystka 3-10-2014 18:24
Świetny pomysł. Będzie czym podcierać pupki dzieciakom, gdy komuś zachce się kupki na szlaku. Tego brakowało!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group