Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5506
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ścieżka Czarownic w Szklarskiej Porębie

Piątek, 3 października 2014, 8:51
Aktualizacja: 8:58
Autor: Mea
Region: Ścieżka Czarownic w Szklarskiej Porębie
Fot. Organizator
Już w sobotę (04.10.) o godz. 10.00 przy Domu Carla i Gerharta Hauptmannów (ul. 11 Listopada 23) w Szklarskiej Porębie odbędzie się otwarcie szlaku o nazwie Ścieżka Czarownic i przejście nim. Organizatorem jest Kapituła Gildii Przewodników Sudeckich. Każdy może wziąć udział w tej imprezie.

Ścieżka Czarownic dedykowana jest pamięci profesora etnologii i etnografii Willa - Ericha Peuckerta, nazwanego przez swoich studentów "profesorem od czarownic".

- Na ścieżce postanowiliśmy ukryć 11 skrzynek, które zawierają przetłumaczone na język polski rozdziały "Sag Śląskich", które przed II wojną światową spisał i wydał w języku niemieckim profesor etnologii i etnografii - Will Erich Peuckert. Ukryliśmy tam jeszcze kilka innych drobiazgów, o których dowiecie się podczas wędrówki – zachęcają organizatorzy.

Trasa szlaku: Muzeum Hauptmannów, Dawna Huta Julia (2 km), Waloński Kamień (7 km), Cicha Równia (9 km), Stacja Turystyczna Orle (13 km), Kobyla Łąka (15 km), Chatka Górzystów (17 km), Sine Skałki (24 km), Wieczorny Zamek (26 km), Wysoki Kamień (30 km), Sztolnie Pirytu (34 km), Muzeum Hauptmannów (36 km). Na trasie przewidziana jest godzinna przerwa. Czas przejścia - około 10 godzin.

Potrzebne będą: dobre buty i ciepła odzież, tzw. czołówka lub latarka i elementy odblaskowe, gdyż powrót planowany jest po zachodzie słońca, kijki trekkingowe (jak ktoś lubi), apteczka pierwszej pomocy, urządzenie GPS lub smartfon z aplikacją GEOCACHING, który można bez problemu w podstawowej wersji ściągnąć za darmo oraz termos i prowiant.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group