Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 20 grudnia
Imieniny: Bogumiły, Dominika
Czytających: 17924
Zalogowanych: 117
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Schetyna „dał” na remonty traktów

Poniedziałek, 6 kwietnia 2009, 8:20
Aktualizacja: 8:20
Autor: TEJO
REGION: Schetyna „dał” na remonty traktów
Fatalny stan nawierzchni ul. Głowackiego widać najlepiej po deszczu.
Fot. TEJO
Wkrótce zaczną się remonty dróg finansowane z puli tzw. schetynówek. Jak wygląda Jelenia Góra w porównaniu z innymi miastami i miejscowościami Dolnego Śląska, które zabiegały o środki z rządowych pieniędzy przeznaczonych na ten cel?

W mieście już niebawem ruszą prace przy przebudowie ulicy Głowackiego. Zostanie wyremontowana też droga powiatowej nr 2648 przez Dziwiszów łączącą drogę wojewódzką nr 365 z drogą krajową nr 3.

W innych dolnośląskich ośrodkach też będzie sporo inwestycji, na przykład powiat bolesławiecki wyremontuje dwie drogi. Podobnie – wałbrzyski. Ucieszą się kierowcy przejeżdżający przez gminę Stara Kamienica. Będzie remont drogi gminnej nr 44113 w Wojcieszycach. Prace mają polegać na podniesieniu nośności konstrukcji oraz poprawie równości i szorstkości nawierzchni. Przetarg zostanie ogłoszony w kwietniu. W Janowicach Wielkich już dobiegają prace związane z przebudową ul. Matejki.

Bardziej szczegółowe zestawienie podała Polska Gazeta Wrocławska.

Sonda

Czy zdarzyło Ci się, że samochodem wpadłeś/aś w poślizg, ale nic się nie stało?

Oddanych
głosów
345
Tak
81%
Nie
19%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co się dzieje w zamkniętych miastach Rosji?
 
Rozmowy Jelonki
Karkonosze delikatnie – koronkarstwo
 
Jeleniogórskie ulice
Gdzie kończy się Sobieszów, a zaczyna Jagniątków?
 
Kilometry
Mandat aż 200 zł za najechanie na linię
 
112
Wylądował w rowie
 
Aktualności
W poszukiwaniu symboli miasta
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group