Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6897
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sceniczne jubileusze z „Mysią” w tle

Poniedziałek, 2 marca 2009, 8:02
Aktualizacja: 8:03
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Sceniczne jubileusze z „Mysią” w tle
Jacek Maksimowicz, Lidia Lisowicz oraz Bogdan Nauka
Fot. TEJO
Trzydzieści lat pracy artystycznej świętowali wczoraj aktorzy Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze: Lidia Lisowicz i Jacek Maksimowicz są związani z placówką od „zawsze”. Okrągłych rocznic gratulowano też Bogdanowi Nauce, dyrektorowi placówki.

Lidia Lisowicz i Jacek Maksimowicz zaczęli pracę jeszcze w Jeleniogórskim Teatrze Animacji, któremu dyrektorował nieżyjący już Andrzej Dziedziul. Grali w placówce pod wodzą Janusza Ryla Krystianowskiego. „Zaliczyli” wszystkie lokalizacje, po których teatr animacji tułał się w minionym 30-leciu.

Nietypowego jubileuszu „50-lecia” gratulował Bogdanowi Nauce Hubert Papaj, przewodniczący rady miejskiej. – Trochę to kombinowana rocznica – żartował. Pan Bogdan świętował bowiem 30-lecie pracy artystycznej i 20-lecie – reżyserskiej. Bogdan Nauka jest także autorem kilku przedstawień. Do końca ubiegłego roku był dyrektorem naczelnym nieistniejącego już Teatru Jeleniogórskiego Scen Animacji i Dramatycznej im. Norwida.

Okazję do świętowania rocznic dała wczorajsza premiera sztuki „Ach Mysia”, niezwykle ciepło przyjęta przez komplet widowni w Zdrojowym Teatrze Animacji. To rzecz o wyższości zgody nad konfliktem, tolerancji i akceptacji inności ubrana w dynamiczną powiastkę dla dzieci. W rolach głównych występują: Dorota Bąblińska-Korczycka, Katarzyna Morawska oraz Sylwester Kuper.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group