Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5481
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sigulda: Saneczkarze powalczą o mistrzostwo Polski na Łotwie

Czwartek, 25 października 2012, 14:55
Aktualizacja: 14:56
Autor: Przemo
Sigulda: Saneczkarze powalczą o mistrzostwo Polski na Łotwie
Fot. archiwum
Saneczkarze odrabiają zaległości z początku roku, kiedy to nie udało się zorganizować mistrzostw Polski seniorów. W piątek i sobotę odbędą się oficjalne ślizgi o prymat w kraju. Areną zmagań Polaków będzie łotewski tor w Siguldzie.

Startujący z naszego regionu:
KS Śnieżka Karpacz: Artur Gędzius, Jakub Kowalewski (SMS Karpacz), Artur Petyniak, Adam Wanielista
MKS Karkonosze Jelenia Góra Sporty Zimowe: Patryk Roczniak (SMS Karpacz), Szymon Borowiec, Natalia Biesiadzka (SMS Karpacz), Wojtek Chmielewski (SMS Karpacz).

- Wszystko idzie w dobrym kierunku, nie mamy problemów na torze, w trakcie treningów startowaliśmy z wyższego startu niż jest ustalony na zawody (startowaliśmy z damskiego startu, a MPS odbędą się ze startu juniorskiego). Jedynym problemem jest fakt, że wspólnie z Kubą oddaliśmy na lodzie dopiero 15 ślizgów oraz nie mieliśmy okazji trenować na dobrze przygotowanym torze, ale dziś (tj. 25.10) od godziny 16 odbędą się oficjalne ślizgi treningowe jedynek i dwójek na przygotowanym obiekcie. Naszym celem jest przede wszystkim oddanie dwóch równych i dobrych ślizgów, a na co to wystarczy okaże się w sobotę. Jeśli chodzi o jedynki ja i Kuba oddaliśmy po 6 ślizgów ze względu na to, że naszym głównym celem jest rywalizacja w dwójkach - powiedział nam obrońca tytułu mistrzowskiego, Artur Gędzius.

Program MPS w Siguldzie:
25.X, godz. 16:00 - 18:30: ślizgi treningowe jedynek i dwójek
26.X, godz. 12:00: konkurencja jedynek mężczyzn i kobiet w kolejności: 1. ślizg mężczyzn, 1. ślizg kobiet, 2. ślizg mężczyzn , 2. ślizg kobiet z tym, że pierwszy ślizg w konkurencji jest jednocześnie zaliczany do wyścigu drużyn zarówno u mężczyzn jaki u kobiet.
27.X, godz. 10:15 dwójki mężczyzn i kobiet (pierwsze ślizgi zaliczane do klasyfikacji drużynowej).

Drużyny zostaną ustalone po czwartkowych ślizgach treningowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group