Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6958
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Samosiejki pod topór dla lepszych widoków

Czwartek, 15 kwietnia 2010, 17:06
Aktualizacja: 17:53
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Samosiejki pod topór dla lepszych widoków
Fot. TEJO
Z początkiem maja br. ma zostać otwarta dla mieszkańców i turystów odremontowana wieża Krzywoustego. Wycięcie części drzew, samosiejek sprawi, że na panoramę Karkonoszy i Jeleniej Góry nie trzeba będzie patrzeć przez liście i gałęzie drzew.

Teraz miasto odczeka dwa tygodnie na uprawomocnienie się decyzji o pozytywnym odbiorze technicznym zabytku po wykonanym w nim remoncie. Rozpoczęte już prace przy wycince samosiejek będą kontynuowane. Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, przyznał, że właśnie te roboty przysparzają najwięcej kłopotów, nie sprecyzował jednak rodzaju trudności.

– Od minionego czwartku obiekt został przekazany miastu i obecnie opiekuje się firma ochroniarska. Obiekt ma zainstalowany system ochrony nocnej i dziennej, oraz czasowy monitoring wizyjny. W tej chwili czekamy na uprawomocnienie się decyzji o udostępnieniu „Grzybka” dla osób zwiedzających. Jest to obiekt bezpieczny i spełnia wszystkie warunki potrzebne do udostępnienia go turystom i mieszkańcom, co mam nadzieję nastąpi z początkiem maja – mówi Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

W najbliższym czasie miasto planuje ogłosić konkurs na wykonanie makiety widokowej, która będzie odwzorowywała widok Karkonoszy z „Grzybka” oraz tablic informacyjnych. W nowym, jeszcze nieustalonym terminie zawodów MTB, która odbędzie się na Wzgórzu Krzywoustego, ma być też możliwość wchodzenia jej uczestników na wieżę pod opieką pracownika urzędu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1152
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group