Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 8126
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Samorząd chce wspierać drobnych przedsiębiorców

Niedziela, 11 września 2011, 7:55
Aktualizacja: 7:56
Autor: RED
Z udziałem prawie 20 przedstawicieli firm, a także stowarzyszeń i zrzeszeń (w tym – Zrzeszenia Handlu i Usług) odbyło się pierwsze z cyklu spotkań prezydenta Jeleniej Góry i jego zastępców na tematy działań miasta w sprawach wsparcia gospodarki mniejszych przedsiębiorstw.

Postanowiliśmy spotykać się początkowo w mniejszych gronach przedstawicieli firm zbliżonej wielkości, bo każdy pracodawca ma – poza ogólnymi – swoje specyficzne, związane z charakterem działań – problemy. W finale tych spotkań powstanie z sumy wniosków rodzaj protokołu, specyfikacji potrzeb, który będzie miał szansę być elementem przygotowań do konstrukcji budżetu na rok 2012 – powiedział prezydent miasta Marcin Zawiła.

– Ta seria spotkań jest dla mnie niezwykle istotna, bo jeśli gdziekolwiek można upatrywać uwarunkowań rozwoju miasta, to właśnie w sferze wytwórczości. Dlatego ze szczególną uwagą wysłuchiwaliśmy wszelkich informacji o zdarzeniach i sprawach, które są przeszkodą w prowadzeniu działalności firm – dodał.

– Poza sprawami strategicznymi – powiedziała Zofia Czernow, zastępca prezydenta miasta – w sferach organizacji ruchu w mieście, przebudowy dróg, organizacji dojazdów do pracy, itp. zgłoszono kilka spraw szczegółowych. Cieszę się, że większość z nich zgłoszono w momencie, kiedy jest ona możliwa, jako korekta już podjętych działań, albo tryb jej zgłoszenia umożliwia wpisanie pracy do zakresu zadania, jakie podejmiemy w najbliższych tygodniach – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group