Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 5296
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Sami swoi” znów przyciągają do Lubomierza

Piątek, 14 sierpnia 2009, 8:03
Aktualizacja: 8:04
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: „Sami swoi” znów przyciągają do Lubomierza
Fot. .....
Już po raz XIII odbywa się Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych. Rozpoczął się w czwartek, 13 sierpnia i potrwa do niedzieli, 16 sierpnia. Do stolicy komedii kolejny raz przyjadą aktorzy znani i lubiani, a wraz z nimi ich wierni fani.

W piątek ceremonia otwarcia festiwalu o godzinie 21.13. Wystąpi także gwiazda wieczoru, czyli zespół Elektryczne Gitary. To dzień pod znakiem muzyki i tańców. Koncerty rozpoczną się już o godzinie 15.00. Natomiast na wytrwałych czeka jeszcze projekcja filmu „Ranczo Wilkowyje” w reżyserii W. Adamczyka, która rozpocznie się około 1.00 w nocy.

W sobotę interesująco zapowiada się „Słodka Bitwa o Miedzę czyli III Lubomierska Wojna Tortowa”. Czas umilą także znane polskie kabarety, m. in. PAKA, Koń Polski, Pod Sufitem oraz Klaps. Niedzielne popołudnie upłynie koncertowo. Wieczorem zaplanowano coś dla ducha, czyli koncert muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej oraz wiele innych atrakcji.

Co roku do Lubomierza podczas festiwalu zjeżdża wiele gwiazd znanych z ekranów kin i telewizji. W tym roku swój przyjazd zapowiedzieli m. in.: Sylwester Chęciński, Stanisława Celińska, Hanna Śleszyńska, Anna Dereszowska, Adam Ferency, Jerzy Janeczek, Andrzej Ramlau, Andrzej Strzelecki, Andrzej Zaborski, Marzena Kipiel–Sztuka i wielu innych.

Lubomierz nazywa się polskim Hollywood, ponieważ nakręcono w nim wiele filmów. Największą sławę miastu przynieśli „Sami swoi”. Lubomierskie plenery posłużyły dotychczas aż osiem razy filmowcom. Latem 1958 roku pojawiła się w Lubomierzu po raz pierwszy ekipa filmowców. Reżyser Kazimierz Kutz realizował tu część filmu „Krzyż Walecznych”.

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group