Piątek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 3910
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sąd pod nowym adresem. Do zakończenia budowy gmachu przy ul. Norwida

Środa, 21 marca 2012, 7:30
Aktualizacja: Czwartek, 22 marca 2012, 7:36
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Sąd pod nowym adresem. Do zakończenia budowy gmachu przy ul. Norwida
Fot. RED
Wydziały: rodzinny i gospodarczy Rejonowego Sądu zostały przeniesione z ul. Norwida w Jeleniej Górze na Wzgórze Kościuszki 2 do budynku dawnej izby skarbowej (w okolicy LOK–u). Tam będą funkcjonowały do 2015 roku, czyli do czasu zakończenia budowy nowego obiektu przy u. Norwida.

Przenosiny  dwóch wydziałów do budynku byłej izby skarbowej w parku na Wzgórzu Kościuszki są związane z inwestycją rozpoczętą przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Przy ul. Norwida ma bowiem powstać nowy obiekt, pod który obecnie kładzione są fundamenty. Będzie to trzykondygnacyjny budynek z podziemnym parkingiem dla pracowników i policji.

Siedziba sądu (zabytkowa rezydencja z przełomu XIX i XX wieku, w której mieścił się do 1990 roku Komitet Miejski Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej) będzie kompleksowo zmodernizowana i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynki będą ze sobą spojone łącznikiem. Inwestycja zgodnie z harmonogramem ma się zakończyć w 2015 roku, jednak niewykluczone, że uda się to zakończyć roboty wcześniej.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że do nowo wybudowanego i wyremontowanego obiektu a zostać przeniesiony również wydział karny sądu rejonowego. Wydziały mają obecnie nowe numery telefonów. Do rodzinnego można się dodzwonić pod nr tel. 75 7229202, a do gospodarczego dzwoniąc na nr 75 7229210.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group