Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3479
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sąd odrzucił pozew przeciwko właścicielce wyjącego psa

Poniedziałek, 23 marca 2015, 8:52
Aktualizacja: 8:55
Autor: Mea
Jelenia Góra: Sąd odrzucił pozew przeciwko właścicielce wyjącego psa
Fot. Mea
– Otrzymałam pismo z sądu z odmową wszczęcia postępowania w sprawie mojego psa – napisała właścicielka zwierzaka. – Nadal nie da się żyć obok tego wyjącego psa – twierdzi Krzysztof Kuik, sąsiad. O sprawie pisaliśmy w lutym. Sąsiedzi mieszkający w jednym z budynków przy ul. Wolności w Cieplicach zgłosili wtedy problem wyjącego psa straży miejskiej, a ta oddała sprawę do sądu.

– Sąd rozpatrzył sprawę i nie znalazł podstaw do ukarania właścicielki psa. Ponieważ sąsiedzi byli oskarżycielami posiłkowymi, mogą odwołać się od decyzji lub skierować pozew na drodze prywatnej – mówi Jerzy Górniak, komendant Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

- Decyzję przyjęliśmy ze spokojem, gdyż nie czuliśmy się winni. Dbamy o psa i o to, aby nie zakłócał spokoju sąsiadom. Dlatego po zapoznaniu się z postanowieniem sądu, odetchnęliśmy z ulgą, że nie będziemy nękani procesami. Teraz możemy dalej oswajać psa w spokoju, a przynosi to co raz lepsze efekty – twierdzi właścicielka.

Sąsiedzi jednak mówią, że nie ma poprawy. – Nie da się żyć obok psa, który wyje, gdy nie ma jego opiekunów w domu, mniej więcej od godz. 10.00 do 17.00. Po prostu „płacze”, jak jest sam, tak to wygląda. Będziemy odwoływać się od decyzji i składać sprawę do sądu już jako wspólnota, bo nie jesteśmy jedynymi sąsiadami, którym przeszkadza wycie tego psa – zapowiada Krzysztof Kuik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (92)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
685
Tak
21%
Nie
68%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group