Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7325
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Sąd kazał wywiesić wyrok

Sobota, 18 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 19 stycznia 2006, 10:32
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Na tablicy ogłoszeń przed magistratem można przeczytać wyrok, jaki zapadł w sprawie wypadku drogowego, w którym ponad rok temu zginęła 22-letnia Karolina K.

O upublicznieniu wyroku w ten sposób zdecydował sąd. Wyrok wisi również na tablicy ogłoszeń w sądzie w Zgorzelcu. – Podanie wyroku do publicznej wiadomości ma walor prewencyjny – mówi Remigiusz Kasperek, prezes Sądu Rejonowego w Zgorzelcu.

Do tragedii doszło 27 marca 2004 r. w Bogatyni przy ul. II Armii Wojska Polskiego. Oplem astrą, kierowanym przez 25-letniego Marka P., jechali – oprócz Karoliny K. – jeszcze dwaj mężczyźni i jedna kobieta. Marek P. prowadził samochód, będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków.
Karolina zginęła na miejscu. Oprócz spowodowania wypadku oraz prowadzenia samochodu po alkoholu i narkotykach Marek P. odpowiadał przed sądem również za próbę włamania do cudzego mercedesa oraz nielegalne posiadanie amunicji. Sąd Rejonowy w Zgorzelcu skazał go na 4 lata pozbawienia wolności. Skazany ma też zapłacić po 4,5 tys. zł trzem pokrzywdzonym w wypadku.

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze, do którego adwokat Marka P. złożył apelację, utrzymał wyrok w mocy i dodatkowo zasądził 2.550 zł nawiązki na rzecz fundacji pomocy dzieciom poszkodowanym w wypadkach samochodowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group