Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4159
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Są pieniądze na drogę rowerową do Cieplic

Niedziela, 16 sierpnia 2009, 8:23
Aktualizacja: 8:23
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Są pieniądze na drogę rowerową do Cieplic
Fot. TEJO
Rowerzyści długo czekali na ostateczną decyzję dotyczącą drogi rowerowej przy ulicy Wolności, na którą miasto w marcu przyznało 200 tysięcy złotych. Po przeprowadzonym przetargu okazało się, że najniższa oferta wykonawcy wynosiła o ponad 50 tysięcy więcej niż zaplanowane przez miasto wydatki. Już wiadomo, że w budżecie znalazła się brakująca kwota.

Mowa o budowie dróg rowerowych przy ulicy Wolności oraz na odcinku od Karola Miarki przez Zaułek do ulicy Kasprowicza. Na te dwa zadania, miasto w marcu przeznaczyło z budżetu 200 tysięcy złotych. Pod koniec lipca zakończono przetarg na wykonanie tych prac, ale nie rozstrzygnięto go.

Najmniejsza kwota, jaka została podana w złożonych ofertach, wynosiła ponad 250 tysięcy złotych, w budżecie na te dwa zadania przewidziane zostało natomiast tylko 200 tysięcy zł – mówił wówczas Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Brano pod uwagę unieważnienie przetargu, zmniejszenie zakresu robót i ogłoszenie nowego.

Tak się nie stało, bo wówczas o drogach rowerowych w tym roku jeleniogórzanie mogliby tylko pomarzyć. Jak mówi Czesław Wandzel, prezydent podjął decyzję, że miasto dołoży brakującą kwotę do budowy tej drogi rowerowej.

Obecnie podpisujemy umowę z wykonawcą prac i już niebawem oddamy plac pod budowę – mówi. Prace ruszą więc na dniach, zakończą się natomiast w listopadzie. Zostaną obniżone krawężniki, poszerzone chodniki, położone kawałki nowej nawierzchni, np. na Zaułku i oznakowanie czyli ogólne dostosowanie istniejących chodników do potrzeb rowerzystów.

Zabraknie pieniędzy na dokumentację i budowę drogi rowerowej - łącznika między Doliną Bobru a Szlakiem Liczyrzepy. W minionym roku opracowana została koncepcja tego odcinka. Szacuje się, że cała realizacja zadania pochłonie około 2,5 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
205
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group