Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 4051
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rzemieślnicy prezentują się na Art&Glass Festiwalu

Niedziela, 4 września 2016, 8:56
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 września 2016, 7:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rzemieślnicy prezentują się na Art&Glass Festiwalu
Fot. Przemek Kaczałko
Festiwal Art&Glass organizowany jest od 2010 roku, tym razem – wyjątkowo – w pierwszy weekend września możemy oglądać czy kupować rękodzieła, a także brać udział w warsztatach. Na Placu Ratuszowym pojawiło ponad 40 wystawców.

Szkło, ceramika, witraże czy odlewy z aluminium to atrakcje jakie dla mieszkańców i turystów odwiedzających stolicę Karkonoszy przygotowało Jeleniogórskie Centrum Kultury. - Jest szansa pomalować witraże, jest mozaika, można się nauczyć toczyć na kole garncarskim, można wykonać odlew z aluminium – oczywiście nie lejąc gorące aluminium, ale przygotowując formę do tego odlewu. Myślę, że można się tu wyżyć artystycznie, ale jednocześnie przyjrzeć się pracy wielu fachowców – ocenił Jarosław Gromadzki, dyrektor JCK.

Wśród wystawców można dostrzec lokalnych rzemieślników, a także z innych części Polski oraz z Czech. - Tradycje szklarskie po stronie czeskiej są cały czas utrzymywane i chyba nieco intensywniej niż u nas – mówił J. Gromadzki. Oczywiście nie zabrakło gości z Jablonca nad Nysą, bowiem partnerem w projekcie, z którego festiwal otrzymał dofinansowanie jest Muzeum Szkła i Biżuterii w Jabloncu.

Art&Glass po raz pierwszy odbywa się we wrześniu, jest to tym samym pierwsza impreza w ramach 58. Września Jeleniogórskiego, ale w kolejnych edycjach organizatorzy chcą wrócić do terminu czerwcowego. - W ocenie merytorycznej jest duży, 3-letni projekt współpracy Jeleniogórskiego Centrum Kultury z instytucjami czeskimi, który zakłada m.in. finansowanie tego typu wydarzeń – zapowiada Jarosław Gromadzki, któremu z racji rodzinnych zainteresowań najbardziej do gustu przypadło kowalstwo artystyczne.

Bardzo dużym zainteresowaniem pierwszego dnia festiwalu cieszyła się również ceramika czy aluminiowe odlewy, ale w sumie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Festiwal trwa jeszcze dzisiaj (4.09), od godz. 10:00 do 18:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group