Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 7925
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rzecznik Wodnika odpowiada

Sobota, 10 kwietnia 2021, 6:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rzecznik Wodnika odpowiada
Fot. MT
Ciąg dalszy sporu pomiędzy politykami PiS a spółką Wodnik na naszych łamach... Tym razem Zbigniew Rzońca - rzecznik miejskich spółek odniósł się do publikowanych wczoraj (9.04) słów Krzysztofa Mroza i Anny Korneć-Bartkiewicz.

Wyjaśnienia Zbigniewa Rzońcy:

Panie Senatorze, jeśli Wody Polskie odrzuciły przed „Wielkanocą” taryfę, o czym „Wodnika” do tej chwili nie poinformowały, to tę, którą złożyliśmy 18 marca a nie w styczniu. Taryfa zakładała podniesienie  ceny wody i ścieków w ciągu trzech lat o 9,47 proc. a nie o 35 czy 40 proc.
Jedyna rzecz, która w tym wszystkim śmieszy, a właściwie oburza, to ta, że Wody Polskie informują o swej decyzji dotyczącej taryfy i strategicznego dla Jeleniej Góry zbiornika „Sosnówka” nie nas a media i Pana Senatora. To zupełnie nowa jakość. Podobnie jak uczestnictwo Pana Senatora w zapowiadanej na poniedziałek konferencji prasowej Wód Polskich we Wrocławiu.

Pani Radna Anna Korneć - Bartkiewicz nie napisała całej prawdy, skupiła się tylko na tym, co było dla niej wygodne. Ma pamięć wybiórczą i krótką. Głosowała za poprawką radnego Józefa Rypińskiego, ale ostatecznie, gdy poprawka przepadła, nie głosowała przeciwko uchwale, której elementem była rozbudowa siedziby „Wodnika”. Wstrzymała się od głosu. Uczyniła to o godz. 12.40, a więc dwie minuty później niż w głosowaniu, na które się powołuje. Każdy może to sprawdzić w BIP. Dołączam stosowne zdjęcie.

(Zbigniew Rzońca)

Twoja reakcja na artykuł?

8
29%
Cieszy
16
57%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
3
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group