Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 9636
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rządowe wsparcie dla powiatu i gmin

Środa, 31 marca 2021, 13:21
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Rządowe wsparcie dla powiatu i gmin
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Dziś ogłoszono podział środków kolejnej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Duże kwoty trafią na Dolny Śląsk. W obecnym rozdaniu będzie to blisko 138 mln zł dla naszego województwa rozdzielone między 128 projektów - poinformował Krzysztof Mróz, senator RP.

W naszym powiecie dofinansowanie z RFIL uzyskały 4 projekty na kwotę 7,3 mln złotych. Największe wsparcie finansowe otrzymał Powiat Karkonoski, który uzyskał kwotę 3,5 mln zł na przebudowę drogi powiatowej Janowice Wielkie – Trzcińsko – Karpniki.

Jednym z głównych celów wsparcia dla samorządów jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju. Pieniądze z RFIL trafiają nierzadko do gmin, które były niedoinwestowane w poprzednich latach. Trzeba pamiętać, że to, pośrednio, także wsparcie firm, które realizują inwestycje. Fundusz to zastrzyk dla miejscowych inwestycji, ale efekty jego działania dają impuls do rozwoju całej gospodarki. Dodam, że to już kolejne rządowe wsparcie dla samorządów, po tym jak w zeszłym tygodniu rozdysponowano środki z tzw. tarczy dla gmin górskich, gdzie do Kotliny Jeleniogórskiej trafiło ponad 25 mln złotych - powiedział polityk PiS.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce. Pieniądze przekazane przez rząd samorządy mogą wykorzystać m.in. na budowę żłobków, przedszkoli czy remont dróg – a także inne, niezbędne lokalnie działania. Jest to więc swoista tarcza antykryzysowa dla samorządów, które ucierpiały na skutek pandemii COVID-19 - dodał K. Mróz.

Poniżej pełna lista dotacji dla samorządów w naszym regionie:

Powiat Karkonoski – 3 500 000 zł na przebudowę drogi powiatowej nr 2735D Janowice Wielkie-Trzcińsko-Karpniki na odcinku 6642 m wraz z obiektem mostowym.

Miasto Szklarska Poręba – 2 500 000 zł na rozbudowę i przebudowę budynku przy ul. Turystycznej 2 w Szklarskiej Porębie i adaptację obiektu na potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Gmina Mysłakowice – 700 000 zł na przebudowę drogi gminnej nr 115158D (ul. Fabryczna) w Mysłakowicach.

Miasto Piechowice – 600 000 zł na budowę sieci kanalizacji sanitarnej od skrzyżowanie ul. Kryształowej i 1 Maja oraz drogi krajowej nr 3 (Piechowice Górne) wraz z ul. Zieloną.

Twoja reakcja na artykuł?

4
31%
Cieszy
5
38%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
15%
Złości
2
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
60
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group