Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 2666
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rywalizacja na basenie "Jedenastki"

Poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 16:55
Aktualizacja: Wtorek, 26 kwietnia 2016, 23:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rywalizacja na basenie "Jedenastki"
Fot. Tomasz Raczyński
W sobotę, 23 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się XVI Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Organizatorem imprezy był Miejski Klub Sportowy "Jedenastka".

Choć frekwencyjny rekord nie został pobity, to 360 zawodników na zawodach pływackich w stolicy Karkonoszy robi wrażenie. Po raz pierwszy w imprezie tej korzystano z tablic OMEGA, czyli elektronicznego pomiaru czasu oraz z platform startowych.

- Sekcja pływacka działa od 2000 roku, założyliśmy ten klub razem z żoną Małgorzatą Włostowską. Popularyzujemy pływanie, dajemy ludziom zadowolenie i pomagamy spełniać marzenia - powiedział Witold Włostowski, trener MKS Jedenastka Jelenia Góra. Młodzieży, która chce pływać jest dużo, ale jest też dużo problemów związanych z samym pływaniem (opłaty basenowe, godziny, w których można pływać, czas szkolny) – nieraz jest to w konflikcie. Mamy tylko dwie pływaczki – Karolinę i Kamilę Włostowską, które przeszły całą drogę od młodzika do seniora, reprezentując MKS Jedenastkę – razem w klubie zdobyliśmy ok. 150 medali mistrzostw Polski – dodał organizator sobotnich zawodów.

- Zaczęło się przez przypadek, w szkole miałam basen. Zauważył mnie trener i zaczęłam przychodzić, wkręciłam się w to i nie zamierzam rezygnować – wyznała Dominika Jarkowiec (MKS Jedenastka), która na co dzień uczy się w Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze. - Na każdych zawodach dajemy z siebie maksimum, ale to jest fajne, że u nas odbywają się takie zawody – powiedziała jej koleżanka klubowa Ida Żołędowska (z gimnazjum przy ZSO nr 1). Dla obu pływaczek wzorami do naśladowania są Michael Phelps (26-krotny mistrz świata, 18-krotny mistrz olimpijski) oraz... Kamila Włostowska.

- Pływanie zacząłem jak byłem malutki, bo mi tato kazał – wyznał z uśmiechem Michał Stelmach z MKS Jedenastka, który w ciągu dwóch lat w klubie znacząco poprawił swoje rekordy życiowe. - Są to zawody u nas, traktuję je jako ważniejsze, bo znam ten basen i mogę coś tu pokazać – dodał uczeń „Żeroma”, który również uznaje Amerykanina i starszą koleżankę z jeleniogórskiego klubu za osoby godne naśladowania. - Trenowałem z Kamilą, daje dobre rady, pokazywała nam co robimy źle – argumentował Michał Stelmach.

Pełne wyniki zawodów o puchar prezydenta dostępne na stronie: http://live.megatiming.pl/nadobny/2016/04_23_jelenia/wyniki.pdf

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group