Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7404
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rywalizacja na basenie "Jedenastki"

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 16:55
Aktualizacja: Wtorek, 26 kwietnia 2016, 23:03
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
W sobotę, 23 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się XVI Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Organizatorem imprezy był Miejski Klub Sportowy "Jedenastka".

Choć frekwencyjny rekord nie został pobity, to 360 zawodników na zawodach pływackich w stolicy Karkonoszy robi wrażenie. Po raz pierwszy w imprezie tej korzystano z tablic OMEGA, czyli elektronicznego pomiaru czasu oraz z platform startowych.

- Sekcja pływacka działa od 2000 roku, założyliśmy ten klub razem z żoną Małgorzatą Włostowską. Popularyzujemy pływanie, dajemy ludziom zadowolenie i pomagamy spełniać marzenia - powiedział Witold Włostowski, trener MKS Jedenastka Jelenia Góra. Młodzieży, która chce pływać jest dużo, ale jest też dużo problemów związanych z samym pływaniem (opłaty basenowe, godziny, w których można pływać, czas szkolny) – nieraz jest to w konflikcie. Mamy tylko dwie pływaczki – Karolinę i Kamilę Włostowską, które przeszły całą drogę od młodzika do seniora, reprezentując MKS Jedenastkę – razem w klubie zdobyliśmy ok. 150 medali mistrzostw Polski – dodał organizator sobotnich zawodów.

- Zaczęło się przez przypadek, w szkole miałam basen. Zauważył mnie trener i zaczęłam przychodzić, wkręciłam się w to i nie zamierzam rezygnować – wyznała Dominika Jarkowiec (MKS Jedenastka), która na co dzień uczy się w Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze. - Na każdych zawodach dajemy z siebie maksimum, ale to jest fajne, że u nas odbywają się takie zawody – powiedziała jej koleżanka klubowa Ida Żołędowska (z gimnazjum przy ZSO nr 1). Dla obu pływaczek wzorami do naśladowania są Michael Phelps (26-krotny mistrz świata, 18-krotny mistrz olimpijski) oraz... Kamila Włostowska.

- Pływanie zacząłem jak byłem malutki, bo mi tato kazał – wyznał z uśmiechem Michał Stelmach z MKS Jedenastka, który w ciągu dwóch lat w klubie znacząco poprawił swoje rekordy życiowe. - Są to zawody u nas, traktuję je jako ważniejsze, bo znam ten basen i mogę coś tu pokazać – dodał uczeń „Żeroma”, który również uznaje Amerykanina i starszą koleżankę z jeleniogórskiego klubu za osoby godne naśladowania. - Trenowałem z Kamilą, daje dobre rady, pokazywała nam co robimy źle – argumentował Michał Stelmach.

Pełne wyniki zawodów o puchar prezydenta dostępne na stronie: http://live.megatiming.pl/nadobny/2016/04_23_jelenia/wyniki.pdf

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz

~organizator 26-04-2016 16:48
Zawody zorganizował Młodzieżowy Klub sportowy Jedenastka Jelenia Góra przy wsparciu finansowym Miasta Jelenia Góra. W zawodach wzięli udziały zawodnicy z klubów: AZS-AWF Wrocław,Batterflay , BKS Swim Team Bielawa,Kkp Delfin Kłobuck, Klub 74 Wałbrzych,KS Balti Bielawa, Ks Champion Legnica, KS Just Sweam Jelenia Góra, KS Neptun Świdnica, Lokomotiva Trutniv/Czechy, Mks Płetval Polkowice, MKS 9 Dzierżoniów, MKS Aquatec Gubin, MKS Juvenia Wrocław,Mks Rokita Brzeg Dolny, MKS sweam Oława, Reno Wrocław, SP Wodnik Wałbrzych, UKP Manta Jelcz Laskowice, Uks 4 Świdnica, UKS Energetyk Zgorzelec, UKS Szafir Wałbrzych UKS Trójka Środa Wlkp, ULKS Wodny Świat Kudowa Zdrój i oczywiście zawodnicy MKS Jedenastka Jelenia Góra. Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanych startów i rekordów życiowych.
~znajomy 26-04-2016 20:53
Byli też inni po drodze.Pamięć cechą ludzi skromnych i mądrych. Gratulacje.
~Zawiedziona Mama 26-04-2016 22:05
Rodzice i zawodnicy Just swim są zdruzgotani postawą organizatorów. Po pierwsze 9-letnia Olimpię z naszego klubu wyczytano jako 4 ta, podczas gdy zdobyła brązowy medal grzbietem(oficjalne wyniki są do dziś na megatiming). Poza tym ... nie było medali za miejsca 1-3 .... to ewenement w skali kraju. Ponadto miał być wstęp wolny dla dzieci z Jeleniej Góry. .. a nasi pływacy musieli za niego zapłacić mimo iż mieli przy sobie legitymacje. Nie dopuszczalny jest także komentarz przez megafon prowadzacego, że nasz trener- Marcin Binasiewicz na opuścić basen (i swoich zawodników- przypomnę. ..małe dzieci) z powodu osobistej zwany między Panami. Świadkami tego wszystkiego były nasze dzieci, które z płaczem przyjmowały te informacje. To jest fair play ? Brak słów.
~Zawiedziona Mama 26-04-2016 22:12
Pokrzywdzona.zawodniczka to Puszkiel Olimpia lat 9 (2007 rok). Kategoria D. Startowała w grzbiecie na 50m.
~ 27-04-2016 6:25
a gdzie przepisy BHP jeśli pęk kabli 220wolt był na posadzce pełnej wody.w Razie przebicia zapewne było by wielu poszkodowanych i afera na cały kraj
~Zza 27-04-2016 9:12
Widać po fotkach że nie tylko BHP ale też Sanepid powinien zareagować na osoby w butach na basenie. W poprzednich latach chociaż kawiarenka była otwarta, a teraz dzięki interwencji Pani i Pana z szatni uzupełniono automat z napojami i dzięki ich poradom nie byliśmy głodni. Cała grupa im dziękuje, a organizatorom temat do przemyślenia.
~grrr 27-04-2016 11:17
Czy ktokolwiek widział karetkę zabezpieczającą imprezę?
~Amam 27-04-2016 13:11
Panie Prezydencie Miasta Jelenia Góra! Oburzajacy jest brak reakcji na skandaliczne zachowanie Pana Wlostowskiego organizatora imprezy,ktorą firmuje Pan własnym stanowiskiem i dotuje z budżetu miasta.Czyżby członkowie KS Just Swim i ich dzieci byli mieszkańcami drugiej kategorii?! Nie zapomnimy tego przy następnych wyborach prezydenckich.
~organizator 27-04-2016 15:07
Do zawiedzionej mamy : 1. Organizator nie ma żadnego wpływu na uzyskane przez dzieci wyniki , od tego są sędziowie PZP. Pani córka była przez moment na 3 miejscu tylko dlatego , że u innej zawodniczki błędnie wpisano rocznik , po poprawieniu córka zajęła 4 miejsce. Wyniki są wywieszone na pływalni przy SP11 2. Dzieci z Jeleniej Góry mogły startować za darmo , warunkiem tego było zgłoszenie się do zawodów do dnia 15.04.- nikt z Just Swim się nie zgłosił… 3. Pan Binasiewicz po awanturniczym zachowaniu na naszych zawodach w 2008r otrzymał od wszystkich członków naszego klubu , bezterminowy zakaz wstępu na nasze zawody. Więdząc o tym , pojawił się na sobotnich zawodach stwarzając dodatkowy stres dla dzieci .Nadmienię , że podobna sytuacja miała miejsce w 2012r i wówczas Pan opuścił pływalnie
~organizator 27-04-2016 15:08
Zgodnie z przepisami BHP każda pływalnia ma zabezpieczenia różnicowo-prądowe . Aparatura wraz z okablowaniem do automatycznego pomiaru czasu również posiada najwyższej klasy zabezpieczenia przeciwprądowe i atesty do użytkowania na pływalniach , 12 vdc a nie 220 !!!!!!!!
~organizator 27-04-2016 16:20
Podczas zawodów zabezpieczenie medyczna sprawowała firma DIVEMED z Jeleniej Góry, której to serdecznie dziękujemy i liczymy na współpracę w przyszłości. Niestety barek był zamknięty bo Pani prowadzącej nie opłaca się go otwierać , a rodzice przychodzący na basen nie mogą zrozumieć dlaczego mają zmienić obuwie…Wystarczy odwrócić sie na chwilę i już wejdą na basem w butach...
~organizator 27-04-2016 18:35
Podczas zawodów zabezpieczenie medyczna sprawowała firma DIVEMED z Jeleniej Góry, której to serdecznie dziękujemy i liczymy na współpracę w przyszłości. Niestety barek był zamknięty bo Pani prowadzącej nie opłaca się go otwierać , a rodzice przychodzący na basen nie mogą zrozumieć dlaczego mają zmienić obuwie…Wystarczy odwrócić sie na chwilę i już wejdą na basem w butach...
~Zawiedziona Mama 27-04-2016 20:14
Do dzisiaj mam foto Państwa plakatu i widnieje na nim wpis o bezpłatnym starcie oraz konieczności zgłoszenia do 15 go...a nie o możliwości startu po 15 tym po opłaceniu jego. Nie jest to tożsame !!! Umiem czytać ze zrozumieniem! ROZUMIEM więc, że po 15 tym mogliście nas nie zapisać - ale zapisaliscie, wiec wstęp powinien być bezpłatny, zwłaszcza ze nasze dzieci są głównie uczniami SP11 i razem z Państwa podopiecznymi reprezentują szkole w zawodach międzyszkolnych ! Jak można tak karać dzieci za swary dorosłych a dokładnie trenerów Czy dzieci lub ich rodzice są winni ze Panowie mają swoje spory?
~ 27-04-2016 21:05
Szanowna Pani w komunukacie który ma Pani foto było jasno napisane , że dzieci jeleniogórskie uczestniczą w zawodach bezpłatnie a zgłoszenia są przyjmowane do 15.04 pod adresem mks11@poczta.onet.pl i po tym terminie nie będą przyjmowane. Drugi komunikat dla wszystkich chętnych był na stronie megatiming, tam było jasno napisane zgłoszenia do 20.04 pod adresem kamilfrank@wp.pl i opłata 25zł od zawodnika. Państwo skorzystaliście z drugiego komunikatu - Państwa wybór........Proszę mieć pretensje do zgłaszającego zawodników na zawody ze nie dopilnował bezpłatnego terminu zgłoszenia , nawet nie zadzwonił i nie poinformował że zamierzacie Panstwo po trzech latach nieobecności u nas startować , oprostu skorzystał z płatnego zgłoszenia......
~Zażenowany rodzic 27-04-2016 21:11
Wygląda to tak, że do 15-go są mieszkańcami Jeleniej Góry ale po 15-tym już niestety nie, ponieważ zgłasza „zaprzyjaźniony” klub z Jeleniej Góry, który robi to w terminie podanym w informatorze, jedynym obowiązującym źródle informacji dla zgłaszających się klubów.
~organizator 27-04-2016 21:28
Bez ponoszenia opłaty startowej trzeba było się zgłosić do 15.04. Klub Just Swim zrobił to po 15 dokładnie 20.04 Chyba wszystko jasne.
~Obiektywny widz 27-04-2016 22:51
Odbiegając trochę od sporu jaki tu się toczy, tak się zastanawiamy w gronie znajomych jak biedne musi być nasze miasto że nawet nie ufundowało prostych medali dla wszystkich dzieci które stanęły na „przysłowiowym” pudle i dostały tylko zwykłe dyplomy. Jak rodzic ma wytłumaczyć 8-9 letniemu dziecku, że staje na podium w poważnych zawodach a medalu nie dostaje. Czy Prezydent Miasta, firmujący swoim imieniem imprezę nie może wydać kilkudziesięciu złotych na kilkanaście medali? Zastanawialiśmy się też, kto zdobył XVI Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, ta relacja z zawodów nie opisuje tego i przyznam że nigdzie nie można znaleźć takiej informacji, a może na ten puchar też zabrakło pieniążków?
~Rodzic 27-04-2016 23:31
Mnie natomiast mile zaskoczyla muzyka. Muse w JG byl jest czyms niecodziennym i musze przyznac ze to byla mocna strona zawodow. Niestety czar prysl po wlaczeniu mikrofonow z ktorych wydobywal sie dzwiek jak na dworcu PKP. A juz totalna zenada jest pranie lokalnych brudow na forum ogolnopolskim w obecnosci przedstawiciela wladz miasta. Sport ma byc wzorcem dla dzieci a nie pokazem przepychanek i wzajemnej niecheci. Jako rodzic poczulem sie mocno zazenowany i pomimo swietnej muzyki moje dziecko w przyszlym roku w tych zawodach nie wystapi.
~organizator 28-04-2016 6:21
To nie jest pokaz przepychanek itp. Chodzi o dobro naszych dzieci. Pan Binasiewicz po próbie uniemożliwienia przeprowadzenia naszych zawodów w 2008r otrzymał od wszystkich członków naszego klubu , bezterminowy zakaz wstępu na nasze zawody. Więdząc o tym , pojawił się na sobotnich zawodach stwarzając dodatkowy stres dla dzieci . Chyba wszystko jasne.
~Amam 28-04-2016 9:05
Żal. Pan organizator strzelił sobie w kolano,a może nawet w dwa.Gdybym była rodzicem z jego klubu natychmiast zabralabym stamtąd dziecko. Jak ktoś kto szkoli młodzież i poniekąd wychowuje może przekładać dobro zawodników i imie klubu nad swoje własne urazy? Czego to uczy?Gdzie idea ferplay?Prywata na publicznych zawodach. Przecież wszyscy obecni na zawodach byli świadkami tych scen i niewybrednych gestów organizatora nie mówiąc o bieganiu z łomem i tluczeniu brzegu basenu. Żenada.Współczuję zawodnikom i rodzicom MKS Jedenastka.Zastanówcie się kto wychowuje wasze potomstwo.
~Grr 28-04-2016 20:34
Rozumiem, że jesteście właścicielami basenu skoro zakazujecie komukolwiek wstęp na basen. Macie wyrok sądu lub podstawę prawną umożliwiającą wam takie działanie. Zamieściliście na FB pismo o zakazie do SP11, to może powinniście rownież pokazać wszystkim jakakolwiek odpowiedź....
~ 28-04-2016 20:37
Widać słowo RYWALIZACJA nabrało w Jeleniej Górze nowego sensu.
~Zawiedziona Mama 28-04-2016 20:46
Jeszcze raz chce podkreślić, że w komunikacie nie jest napisane ;"do 15 go wstęp bezpłatny dla Jeleniej Góry" a po 15tym...płatny 25. Trenerzy zgłaszają czytając profesjonalne komunikaty i tam termin był do 20 go....to od nas- rodziców dowiedział się ze może być bezpłatny dla naszych dzieci i napisał maile by zabrać legitymacje na zawody. Karacie nas i nasze dzieci a nie trenera !!! ...chyba sprawę oddamy wyżej do oceny bo to skandaliczne zachowanie nie ms nic wspólnego z uczciwości i dobrymi obyczajami w sporcie
~Grr 28-04-2016 20:48
Widzę drogi organizatorze, że już nie można komentować was na FB, usuwacie komentarze - brzydko
~ag 28-04-2016 22:34
Dla mnie to oburzajace, ze dzieci z klubu Just Swim mimo, ze sa z Jeleniej Gory musiały płacić. Czy różnią się od innych dzieci. Sprawy sporne miedzy klubami nie powinny wpływać na uczestników. Mam nadzieje, ze pan prezydent na to zareaguje. Szkoły powinny dawac przyklad dzieciom a tu niestety go nie było i na dodatek jeszcze obecny byl naczelnik wydziału oświaty. Masakra
~grrr 29-04-2016 8:48
Proszę o czytanie komunikatów o zawodach ze zrozumieniem. Komunikat na megatiming: "zgłoszenia...w nieprzekraczalnym terminie do 20.04", na kartce w SP11: "zgłoszenia... do dnia 14.04". To który komunikat jest wiążący? I nigdzie nie ma zwrotu, że zapisy pomiędzy 15.04 a 20.04 są płatne dla wszystkich. "Dla młodzieży z JG za okazaniem legitymacji szkolnej udział w zawodach bezpłatny", nie ma żadnych warunków, żadnego ale. Logika?
~Rodzic 29-04-2016 22:50
No wlasnie nie wszystko jasne. Skoro JustSwim nie jest mile widziany na Waszych zawodach to nalezalo umiescic informacje w regulaminie ze tych dzieci Panstwo sobie nie zyczycie. Przy pobieraniu oplat jakos Wam to nie przeszkadzalo. Stres wywolal Pan swoim komunikatem a nie obecnosc opiekuna teamu JustSwim. Zreszta ten komunikat byl pusty bo nic z niego nie wyniknelo. Jesli mial jakies prawne uzasadnienie to nalezalo wezwac ochrone lub policje aby usunac intruza z basenu. W moim odczuciu byl tylko nieudolna proba wywolania zametu i zwrocenia na siebie uwagi...
~Neutralna 30-04-2016 20:57
Przeprowadzenie na stosunkowo niedużym obiekcie zawodów dla 360 dzieciaków to nie lada wyzwanie. Tym bardziej nie rozumiem reakcji mamy pokrzywdzonej Olimpii - wdarł się błąd, bądźmy wyrozumiali. Czwarte miejsce w sporej stawce to super wynik. Sprawa "stresującego" dla podopiecznych wyproszenia pana Binasiewicza. Rozumiem złość rodziców rozżalonych dzieci, cóż ale chyba to pan B... celowo naraził dzieciaki skoro sytuacja taka miała już miejsce w przeszłości. Dorosły facet mający jaja i świadomość pisemnego zakazu przy prawdziwej chęci kibicowania podopiecznym uzgodnił by to wcześniej z organizatorami a nie po raz kolejny robił teatrzyk grając niesportowo.
~Ssdd 30-04-2016 22:55
.... a cóż to za zakaz? Kto ma prawo zakazać komukolwiek wstępu na publiczny, miejski basen.? Pan Marcin z tego co mi wiadomo nie brał udziału w Waszych zawodach tylko kibicował swoim podopiecznym....
~Neutralna 1-05-2016 6:47
Jakich waszych chyba naszych jeleniogórskich. Nie jestem żadnym organizatorem. Zróbcie "Wasze" duże zawody i się wykażcie.
~Neutralna 1-05-2016 7:19
Jakich waszych chyba naszych jeleniogórskich. Nie jestem żadnym organizatorem. Zróbcie "Wasze" duże zawody i się wykażcie.
~Rodzic z MKS 11 1-05-2016 11:22
Stanowisko "naszego" Trenera jest publicznie znane. Można podważać jakość organizacji, zabezpieczenia, nagłośnienia. Krytykować jest łatwo, szczególnie anonimowo. A jakby było gdyby rodzice dzieci z Just Swim poprosili pana B. o wyrażenie opinii w sprawie tego zdarzenia? Kto mieczem walczy ten od miecza ginie... Proste:)
~Marzena Puszkiel 1-05-2016 20:30
Skoro Organizator zwraca się jak sądzę do mnie (a jeszcze głosu nie zabierałam) odpisuję: zgadzam się, że nie mają Państwo wpływu na wyniki dzieci i gratuluję zarówno zawodniczce, która zajęła 3 miejsce jak i córce świetnych wyników. Uważam jednak, że należy mieć odwagę i trzeba umieć przyznać się do błędu. Jeżeli po kilku godzinach od wywieszenia wyników w holu SP11 połapali się Państwo o błędzie wystarczyło przekazać taką informację trenerowi córki. Zapewne poinformowałby nas, czyli rodziców o błędzie a my w porę uprzedzilibyśmy córkę. Tymczasem czekaliśmy do zakończenia zawodów na jej pierwszy medal (obiecany w komunikacie organizatora), po to, żeby bez słowa "przepraszamy za pomyłkę" usłyszeć, że jest 4. Był płacz, ale organizator ma to w nosie.
~Marzena Puszkiel 1-05-2016 20:41
Jeszcze mały komentarz odnośnie ceremonii dekoracji. Naprawdę żenująco to wyglądało w porównaniu do zawodów organizowanych w innych miastach. Pucharki i medale leżały na parapecie. Nikomu nie wręczono medalu, jedynie dyplomy. Biedne dzieciaki były tak zdezorientowane oczekiwaniem na medal, że momentami po 3-4 osoby dekorowane w różnych kategoriach stały na podium jednocześnie, bo nie wiedziały czy mają nadal czekać, czy już schodzić. Więc pytam Organizatora w imieniu dzieci, które stanęły na podium...Po co te medale na parapecie???? (zdjęcie 31 w fotorelacji)
~Mama maluszka 23-05-2016 16:44
Do organizatora. Mało nas obchodzi co stało się 5 czy 10 lat temu i stanowisko waszego trenera. ZAZNACZMY,że starowały maluszki i może niektóre pierwszy raz i obecność trenera choćby tylko jako kibica była dla nich bardzo ważna.Jakbyście sami tego nie wiedzieli. Klub Just Swim organizuje zawody i nikt z waszego klubu nie zostaje wyproszony,i nikt z rodziców i zawodników klubu Juzt Swim nie robi z tego problemu. Publicznie się ośmieszacie ,bo zakaz może wydać tylko sąd,a właścicielami basenu raczej nie jesteście. Robicie z tego cyrk. Nie umiecie organizować to się za to nie bierzcie, a takie sprawy załatwia się dyskretnie, a nie na "oczach" wszystkich startujących i mówi teraz o was pół Dolnego Śląska. A Pan Prezydent miasta właśnie stracił mój głos.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group