Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8617
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Ryszard Kiełek znów w szkołach z misją czytania

Wtorek, 15 listopada 2011, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: Angela
REGION JELENIOGÓRSKI: Ryszard Kiełek znów w szkołach z misją czytania
Fot. Organizator
Odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Janowicach Wielkich, a w każdą środę o godz. 8.00 czyta dzieciom w jeleniogórskiej „Dziesiątce” – mowa o Ryszardzie Kiełku, którzy kontynuuje ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

W Szkole Podstawowej w Janowicach Wielkich Ryszard Kiełek spotkał się z wszystkimi uczniami klas I – III, którym czytał i opowiadał o swoich doświadczeniach związanych z akcją „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

– Nasz wyjątkowy gość mówił, że zachłysnął się wprost ideą tejże akcji, której jest niezłomnym promotorem i koordynatorem w całym regionie. Ryszard Kiełek czyta dzieciom wszędzie: w szkołach, w przedszkolach, w szpitalach, w sanatoriach i w ośrodkach opiekuńczych … i jak twierdzi czuje się w tej działalności jak „ ryba w wodzie”. A czyta po prostu pięknie! – mówią pedagodzy z Janowic Wielkich.

Pan Ryszard opowiadał też naszym uczniom o idei pomagania i nadawania dorosłym „Orderu Uśmiechu”. Zachęcał dzieci do pomagania innym w myśl filozoficznej prawdy, że: „Człowiek jest tyle wart ile może pomóc drugiemu człowiekowi”. Najmłodsi uczniowie byli wprost zachwyceni.

Aktualnie Ryszarda Kiełka można spotkać w każdą środę w Szkole Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group