Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 7573
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ryszard Kiełek czytał dzieciom w likwidowanej „Małgosi”. Po raz ostatni?

Niedziela, 10 lipca 2011, 7:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 lipca 2011, 7:29
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Ryszard Kiełek czytał dzieciom w likwidowanej „Małgosi”.  Po raz ostatni?
Fot. Agrafka
Dzieci ze Specjalistycznego Szpitala Uzdrowiskowego „Małgosia” gościły w miniony piątek poseł Elżbietę Zakrzewską oraz Ryszarda Kiełka na akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, podczas której goście odpowiadali na pytania małych pacjentów oraz czytali zarówno prozę, jak i poezję.

W spotkaniu udział wzięło 33 dzieci, którym Ryszard Kiełek czytał „Lokomotywę” Juliana Tuwima oraz inne wiersze. Posłanka E. Zakrzewska przeczytała dzieciom bajkę Juliana Tuwima „Rzepka”, która bardzo spodobała się małym pacjentom. Dzieci opowiadały o swoich zainteresowaniach czytelniczych, zadawały także pytania dotyczące pracy posła i akcji charytatywnych pomagania dzieciom. Na koniec miś, z którym „przybył” Ryszard Kiełek został ochrzczony przez jedną z dziewczynek imieniem Pazurek.

– Mam nadzieję, że nie będzie to ostatnie spotkanie w „Małgosi” i będę miał jeszcze okazję poczytać bajki dzieciom. Nie od dziś zapraszam na akcję „Cała Polska czyta dzieciom” znane osoby. Czytanie jest skuteczną terapią zarówno dla dzieci, jak i osoby czytającej. Nie zdajemy sobie sprawę jaką niesamowitą moc posiada książką, która przede wszystkim porusza wyobraźnię, dlatego zawsze przed snem powinno się czytać przynajmniej 20 minut – powiedział Ryszard Kiełek.

Czy nadzieje Ryszarda Kiełka się spełnią? Od września Specjalistyczny Szpital Uzdrowiskowy „Małgosia” wraz z prowadzoną w nim szkołą zostaną już zamknięte. Nie wiadomo, jak zostanie zagospodarowana ta placówka, prawdopodobnie powstanie w niej ośrodek pomocy społecznej dla osób starszych lub centrum psychiatryczne dla dzieci i młodzieży, o co walczy posłanka Elżbieta Zakrzewska.

– W imieniu szpitala wystąpiłam z propozycją wykupienia tego obiektu do zarządu KGHM Polska Miedź, który jednak odrzucił proponowaną przez mnie kwotę, wyznaczając wyższą. Budynek jest w kiepskim stanie, dach przecieka, trzeba zrobić kapitalny remont, więc w moim mniemaniu kwota wykupu podana przez KGHM jest zbyt wysoka. Wystąpiłam więc z propozycją o dzierżawę tego miejsca, aby prowadzić tu centrum psychiatryczne dla dzieci i młodzieży, którego niestety brak w Kotlinie Jeleniogórskiej. Jest duże zapotrzebowanie na tego rodzaju ośrodki. Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji. W akcję pozyskania tego obiektu włączył się także rzecznik praw dziecka – powiedziała posłanka Elżbieta Zakrzewska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group