Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6677
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rycerskie wzory w optymistycznym Przedszkolu nr 11

Piątek, 16 marca 2012, 9:50
Aktualizacja: 9:51
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Rycerskie wzory w optymistycznym Przedszkolu nr 11
Fot. Organizator
Jak szanować damy, być koleżeńskim, dobrym i uczciwym? Tego, między innymi, dowiedziały się przedszkolaki z “jedenastki”, gdzie w ramach programu “Optymistyczne przedszkole” przeprowadzono “lekcję” rycerstwa

- Chłopcy byli rycerzami, którzy mieli swoje damy i musieli się nimi opiekować. Jak na rycerzy przystało byli szarmanccy - przepuszczali koleżanki przodem, podawali rękę, odsuwali krzesełko, odkręcali kran i grzecznie się do nich odzywali. Każda dama obdarowana została kwiatkiem, zrobionym własnoręcznie przez rycerza. Za to dziewczynki pomagały swoim rycerzom wykonać strój włącznie z tarczą i mieczem. Na koniec tygodnia odbył się wspaniały turniej rycerski. Mali rycerze popisywali się swoją sprawnością przed damami, które im dopingowały. Na koniec zabawy wręczono piękne szarfy najlepszemu rycerzowi i jego damie. Szarfę otrzymał Dominik wraz z Esterą – relacjonują organizatorzy.

Warto podkreślić, że w to przedsięwzięcie zaangażowali się nie tylko dzieci i wychowawczynie, ale również rodzice, którzy pomagali m.in. przy tworzeniu strojów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group