Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5905
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Ruszyły zapisy do Coca–Cola Cup 2016

Wtorek, 19 stycznia 2016, 20:14
Aktualizacja: Środa, 20 stycznia 2016, 18:14
Autor: MDvR
Polska: Ruszyły zapisy do Coca–Cola Cup 2016
Fot. organizator
Coca–Cola Cup, najstarszy turniej piłkarski dla młodzieży w Polsce, zbliża się wielkimi krokami. Właśnie ruszyła rekrutacja do tegorocznych rozgrywek. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział prawie 4000 drużyn. Po raz szósty z rzędu turniej wspiera jeden z najlepszych napastników na świecie, wybrany ostatnio najlepszym sportowcem roku w Polsce Robert Lewandowski.

Tegoroczna edycja Coca-Cola Cup będzie miała nieco zmienioną formułę. Aby jeszcze bardziej podsycić emocje, zwiększono liczbę turniejowych rund. Po trzech (zamiast dwóch) fazach eliminacyjnych, finały wojewódzkie zostaną zastąpione przez cztery finały makroregionalne, w których zmierzą się po cztery najlepsze drużyny z każdego województwa. Każdy finał makroregionalny wyłoni po cztery drużyny chłopięce i dziewczęce reprezentujące makroregion w wielkim finale krajowym. Do turnieju każde gimnazjum w Polsce może zgłosić jedną drużynę chłopięcą i jedną dziewczęcą. Informacje na temat rekrutacji dostępne są na stronie www.cocacolacup.pl. Zgłoszenia do turnieju będą przyjmowane do 20 lutego 2016 roku.

Dzięki zmianom, które wprowadziliśmy do tegorocznej edycji Coca-Cola Cup, każda drużyna będzie mogła rozegrać więcej meczów na drodze do wielkiego finału. Poza tym z każdego makroregionu do finału awansują cztery drużyny, co oznacza, że teoretycznie nawet czwarta drużyna z danego województwa może wejść do wielkiego finału i go wygrać. Kto z nas nie trzymał nigdy kciuków za „czarnego konia” podczas wielkiej sportowej imprezy? Zmiana formuły rozgrywek jeszcze bardziej zwiększy poziom emocji, ale także poziom sportowy, który co roku robi na nas ogromne wrażenie – powiedział Wojciech Dubasiewicz, kierownik marki Coca-Cola w Coca-Cola Poland Services, odpowiedzialny za turniej Coca-Cola Cup.

Szósty rok z rzędu ambasadorem Coca-Cola Cup będzie Robert Lewandowski. Dzisiejszy idol fanów biało-czerwonych przed laty również grał w Coca-Cola Cup. – Czasami brakuje mi emocji, które przeżywałem startując w tym turnieju jako młody chłopak. To była czysta, młodzieńcza radość z gry w piłkę, bez kalkulacji. Najlepsza zabawa pod słońcem. Cieszyłem się, że jestem na boisku, uczestniczę w turnieju z kolegami. Te emocje zostaną ze mną do końca życia. W tym roku kolejny raz będę blisko Coca-Cola Cup i jestem przekonany, że tak jak w ubiegłych latach, emocji nie zabraknie. Zapraszam do udziału w Coca-Cola Cup 2016! – powiedział Robert Lewandowski, czwarty najlepszy piłkarz na świecie według plebiscytu FIFA.

Coca-Cola Cup to najstarszy i jeden z największych piłkarskich turniejów młodzieżowych w Polsce. Rozgrywany nieprzerwanie od osiemnastu lat, co roku angażuje około 40000 gimnazjalistów z całego kraju. W dotychczasowych edycjach wzięło udział już ponad 680000 uczniów. Co roku rozgrywkom kibicują tysiące widzów w całej Polsce. Punktem kulminacyjnym turnieju jest spektakularny wielki finał krajowy, który w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, odbędzie się w Gdańsku.

Coca-Cola od wielu lat konsekwentnie wspiera na całym świecie programy promujące aktywność fizyczną. W Polsce przykładem takich inicjatyw jest organizowany od 1999 roku turniej Coca-Cola Cup. Mimo, że to najstarszy piłkarski turniej dla młodzieży w kraju, niezmiennie rokrocznie od 18 lat cieszy się olbrzymią popularnością niosąc ze sobą fantastyczne sportowe emocje. W tym roku dodatkowo atmosferę turniejową podgrzewać będzie zbliżający się wyjątkowy turniej: Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2016. Jestem pewien, że podczas turnieju wszyscy będą czuć atmosferę piłkarskiego święta – dodał Wojciech Dubasiewicz.

Więcej informacji o turnieju można znaleźć na www.cocacolacup.pl oraz na oficjalnym profilu na Facebooku www.facebook.com/cocacolacuppolska.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group