Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8402
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ruszyły policyjne patrole narciarskie

Czwartek, 22 stycznia 2015, 8:43
Aktualizacja: 8:46
Autor: 112
Region: Ruszyły policyjne patrole narciarskie
Fot. KMP Jelenia Góra
W związku ze Światowym Dniem Śniegu ruszyły w niedzielę (18.01) w Kotlinie Jeleniogórskiej policyjne patrole narciarskie. Funkcjonariusze na nartach 23 stycznia br. pojawią się na Łysej Górze w Dziwiszowie Będą m.in. edukować najmłodszych w zakresie bezpiecznej zabawy na śniegu w ramach działań „Bezpieczne Ferie”.

W sobotę, 23 stycznia br., na Łysej Górze w Dziwiszowie w godzinach od 10.00 do 13.00 działania prewencyjne wykonywać będą policyjne patrole narciarskie. Ponadto mundurowi przygotowali dla najmłodszych pogadanki, konkursy, gry i zabawy w ramach działań „Bezpieczne Ferie”.

Policyjne patrole narciarskie wykonują przede wszystkim zadania prewencyjne, w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Głównym ich celem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród turystów, zapobieganie kradzieżom sprzętu oraz zapobieganie wypadkom na nartach poprzez studzenie zapałów zbyt brawurowo jeżdżących narciarzy. Brawura i lekceważenie zasad poruszania się po stokach są główną przyczyną wypadków na stokach narciarskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group