Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 6480
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Ruszyła akcja “Zdrowy uśmiech” w Kowarach

Czwartek, 9 października 2014, 8:06
Aktualizacja: 1:42
Autor: Manu
Kowary: Ruszyła akcja “Zdrowy uśmiech” w Kowarach
Fot. UM Kowary
Od października do grudnia 1200 przedszkolaków i uczniów w Kowarach przebadają za darmo stomatolodzy w ramach programu “Zdrowy uśmiech”. Jest to akcja bezpłatnego badania stanu uzębienia wszystkich dzieci, która obejmie wszystkie placówki oświatowe z Kowar.

Program profilaktyki stomatologicznej “Zdrowy uśmiech” prowadzony jest nieodpłatnie przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej “Eskulap” pod patronatem burmistrza Kowar. Zęby każdego małego pacjenta są dokładnie kontrolowane, a podstawowe zabiegi również przeprowadzane są bezpłatnie.

Znaczący udział w tym przedsięwzięciu ma właściciel przychodni Zbigniew Domagała, który jest nie tylko pomysłodawcą akcji, lecz także w całości ją finansuje oraz przyjmuje liczną grupę dzieci m.in. z Przedszkola Publicznego nr 1 w Kowarach.

W ramach programu “Zdrowy uśmiech” będą prowadzone m.in.: przeglądy jamy ustnej, eliminacja stresu stomatologicznego, nauka techniki szczotkowania zębów, rozpoznanie stanów próchniczych, wybarwienie płytki nazębnej, nauka techniki szczotkowania zębów oraz wykrywanie wad ortodontycznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group