SZKLARSKA PORĘBA: Ruszył maraton rowerowy pod Szrenicą

Niedziela, 4 maja 2008, 14:59
Aktualizacja: 14:59
Autor: Organizator
Zwycięzcy kategorii open od lewej Rafał Ignaczak, Dariusz Poroś, Piotr Formicki
Memoriałem Jurka Zawadzkiego zainaugurowany został sezon wyścigów MTB w Szklarskiej Porębie. W mieście pod Szrenicą odbędzie się ich w tym sezonie aż siedem. Zawodnicy będą walczyć o Grand Prix Szklarskiej Poręby do jesieni.

Prawie 70 zawodników stanęło do walki na nieco ponad 19 km trasie II Memoriału Jurka Zawadzkiego, współtwórcy tras rowerowych wokół Szklarskiej Poręby. Wyścig jest bardzo szybki, o czym świadczy wynik Dariusza Porosia zwycięzcy zawodów, który trasę pokonał w czasie 00:44:27,31. Drugie miejsce należy do Piotra Formickiego z czasem 00:46:00,70, a trzecie zajął jego teamowy kolega Rafał Ignaczak, który na metę wjechał z czasem 00:46:00,71 (wyniki na www.mtb.szklarskaporeba.pl).

Start pod Szrenicą otworzył tegoroczny cykl MTB Szklarska Poręba. Takiej imprezy miastu może pozazdrościć wiele innych gmin.

Już 7 czerwca odbędzie się pierwszy maraton, poprowadzony drogami i ścieżkami między Szklarską Porębą a Michałowicami. 5 i 6 lipca pod Szrenicą rozegrana zostanie dwudniówka: w sobotę uphill z centrum miasta do schroniska Pod Łabskim Szczytem, a w niedzielę Wyścig Australijski.

Od 7 do 10 sierpnia odbędzie się XII Festiwal Rowerowy, podczas którego rozegrany zostanie kolejny maraton oraz kryterium. Sezon zakończony zostanie w Jakuszycach 21 września Maratonem Jesiennym, który będzie jednocześnie finałem Karkonosze Tour MTB (www.mtb.karkonosz.pl ).